دیداد به عنوان مرجع اخبار و اطلاعات حقوقی و برندۀ دو دورۀ جشنواره وب ایران در گروه حقوق و قوانین و دارندۀ نشان ملی ثبت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یکی از شناخته شده ترین سایت های فعال در حوزه علم حقوق است. بانک اطلاعاتی دیداد و شبکه های اجتماعی فعال که مخاطبین آنها دانشجویانِ حقوق، وکلا، قضات و به طور کلی حقوقدانان هستند، بستری را فراهم ساخته است که از طریق آن بتوان نسبت به یکپارچه سازی و استانداردسازیِ برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی حقوقی (معرفی، تبلیغ و ثبت نام) اقدام نمود.

با راه اندازی «سامانه دبیرخانۀ الکترونیکی دیداد» که به اختصار سَداد نامیده می شود، از این پس، متولیان کارگاه ها و دوره های آموزشی حقوقی می توانند امور مربوط به ثبت نام شرکت کنندگان و همچنین تبلیغات برنامه های خود را به دیداد واگذار نمایند.

در ذیل حقوق و تکالیف دیداد، برگزارکنندگان و ثبت نام کنندگان به تفکیک مشخص شده است. استفاده از سَداد به معنی قبول حقوق و تکالیف مزبور خواهد بود.

 

الف. دیداد

۱. «دیداد | مرجع اخبار و اطلاعات حقوقی» به آدرس www.didad.ir، با راه اندازی «سامانه دبیرخانۀ الکترونیکی دیداد» که به اختصار سَداد نامیده می شود، این امکان را فراهم آورده است تا برگزارکنندگان کارگاه ها و دوره های آموزشی حقوقی (رویدادها)، امور مربوط به ثبت نام شرکت کنندگان و همچنین تبلیغات برنامه های خود را به دیداد واگذار نمایند.

۲. دیداد عهده دار ثبت نام افراد برای کارگاه ها و دوره های آموزشی حقوقی (رویدادها) و مسئول معرفی و تبلیغ این نوع برنامه ها خواهد بود.

۳. پس از پایان مهلت ثبت نام از شرکت کنندگان، فهرستی مشتمل بر نام و نام خانوادگی، تلفن همراه یا ثابت، و ایمیل ایشان برای برگزارکنندگان ارسال خواهد شد.

۴. کارمزد دیداد برای ارائه خدمات دبیرخانه ۴% (چهار درصد) از جمع مبلغ نهایی دریافت شده از ثبت نام کنندگان است. در صورت درخواست درج تبلیغ تصویری بر روی دیداد، کارمزد مذکور به صورت توافقی تعیین خواهد شد.

۵. سهم برگزارکننده پس از کسر کارمزد دیداد، طی سه روز پس از پایان رویداد، به حساب معرفی شده از طرف برگزار کننده اصلی رویداد، واریز خواهد شد.

۶. دیداد تحت قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت یا مخالفت با قوانین جمهوری اسلامی ایران، دیداد نسبت به قطع همکاری اقدام خواهد نمود و مسئولیتی از این باب متوجه دیداد نخواهد بود.

۷. امکان بروزرسانی مقررات مربوط به سَداد در آینده وجود دارد و قبول مقررات فعلی به معنی قبول مقررات بعدی نیز خواهد بود. به روزرسانی مقررات، نسبت به رویدادهای برگزار شده عطف به ماسبق نخواهد شد.

 

ب. برگزارکنندگان

۱. «برگزارکننده» هر شخص حقوقی است که مطابق با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران، صلاحیت برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی (رویدادها) را دارد. ارائه مجوز برگزاری همایش به صورت موردی یا به صورت کلی (برای مثال درج در اساسنامه) الزامی است.

۲. برگزارکننده با تعیین سهمیه برای ثبت نام از طریق سداد، می تواند به صورت موازی به طرق دیگر نسبت به ثبت نام از شرکت کنندگان اقدام نمایند. به هر شکل، این اقدام نباید منجر به لغو ثبت نام افرادی شود که از طریق سداد نسبت به ثبت نام اقدام نموده اند.

۳. رعایت قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران در خصوص نحوۀ برگزاری و مطالب ارائه شده در رویدادها و سایر موارد الزامی است و برگزارکننده مسئول هرگونه نقض  قوانین و یا تخلف در این خصوص خواهد بود.

۴. برگزارکننده باید تمامی اطلاعات و شرایط مربوط به شرکت در رویداد را جهت درج بر روی دیداد اعلام نمایند.

۵. متولیان دوره ها و کارگاه های آموزشی می توانند برای درخواست استفاده از سَداد و یا طرح هرگونه پرسشی با آدرس رایانامه info@didad.ir و یا از طریق تلگرام (شماره همراه ۲۱۵۶۵۲۲-۰۹۳۹ با شناسه کاربری info4didebanan@) مکاتبه نمایند. برای درخواست استفاده از سَداد ضروری است تا برگزارکننده درخواست خود را به علاوۀ مجوز برگزاری رویداد و معرفی شمارۀ کارت شخص حقوقی یا حقیقی با مشخصات مربوطه (نام کامل شخص و نام بانک)، در قالب نامه سربرگ دار همراه با شماره، تاریخ، مهر و امضاء مقام مسئول به آدرس رایانامه مذکور ارسال نماید. هرگونه مسئولیت ارسال اطلاعات نادرست با برگزارکننده خواهد بود. 

۶. ارسال درخواست به معنی پذیرش قوانین و مقررات مذکور است.

 

ج. ثبت نام کنندگان

۱. پس از ثبت نام، امکان لغو ثبت نام جز در موارد استثنائی و ۷۲ (هفتاد و دو) ساعت قبل از برگزاری رویداد و با کسر کارمزد ۲ درصد (دو درصد) از مبلغ پرداخت شده برای ثبت نام کنندگان وجود نخواهد داشت.

۲. دیداد مسئولیتی در قبال تعهدات برگزارکنندۀ رویداد نخواهد داشت.

۳. شرکت کنندگان موظف هستند شرایط تعیین شده از سوی برگزارکنندۀ رویداد که بر روی دیداد درج می شود را رعایت نمایند، در غیر اینصورت، مسئولیت عدم رعایت شرایط تعیین شده با ایشان خواهد بود.

۴پرداخت اینترنتی در سداد از طریق درگاه پرداخت اینترنتی زرین پال انجام می شود که مورد تأیید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است

۵ثبت نام از طریق سداد، به معنی پذیرش قوانین و مقررات مذکور است.

 

 

اشتراک گذاری: