مختصر فرهنگ واژگان تخصصی حقوق بین الملل عمومی (انگلیسی به فارسی)

 

از عمده نیازهای اصلی تحصیل در رشته حقوق بین الملل و انجام پژوهش­ های حقوقی بین­ المللی به منظور منتفع شدن از بانک های اطلاعاتی که در بر گیرنده آراء محاکم بین المللی، مکاتبات دیپلماتیک، رویه های حقوقی در عرصه­  بین الملل و غیره می باشد، مستلزم اشراف کافی بر زبان انگلیسی تخصصی در حوزه حقوق بین الملل بعنوان یک ابزار می باشد، لذا این امر سبب گردید تا حسب فقدان تحریر چنین مرقومه در بازار نشر داخلی، اهتمام بر تدوین، گردآوری و ترجمه لغات و اصطلاحات فنی چنین کتابی هرچند بصورت مختصر و در حد توانمندی نگارنده صورت پذیرد. از اعم خصایص "مختصر فرهنگ واژگان تخصصی حقوق بین الملل عمومی" می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 

۱. فرهنگ واژگان مختصر مزبور واژگان انگلیسی به فارسی دارای بیش از ۷۰۰۰ واژه حقوق بین الملل عمومی به همراه لغات تخصصی سازمان ملل متحد می باشد که سعی در پوشش لغات تخصصی سازمان های بین المللی، حقوق دریاها، روش های حقوقی حل و فصل اختلافات بین المللی، حقوق مخاصمات مسلحانه، حقوق جزای بین الملل، حقوق دیپلماتیک و کنسولی و ... شده است. 

 

۲. درج آوانگاری واژگان مندرج بر اساس استانداردهای Oxford   و  Webster  که خواندن صحیح لغات را برای مخاطب آسانتر می نماید صورت پذیرفته است.

 

۳. درج اصطلاحات حقوقی لاتین مطروحه در زبان یونانی و سایر زبان های مندرج با تلفظ  فرانسه، آلمانی و غیره

 

۴. ضمیمه بیش از ۴۰۰ درگاه اینترنتی مرتبط با مباحث حقوق بین الملل جهت ارجاع و واکاووی بیشتر پژوهشگران

 

۵. انضمام لیست بروز رسانی شده کنوانسیون ها، اعلامیه ها و سایر اسناد سازمان ملل متحد بر اساس تاریخ میلادی

 

 

* برای دریافت مقدمه این کتاب اینجـــــا کلیک کنید.

 

اشتراک گذاری:
معرفی کتاب: انسان، جنگ، الگوریتم؛ در جستجوی پاسخ های حقوق بین الملل بشردوستانهمعرفی کتاب: بررسی فقهی حقوقی خیارات در قانون تجارت الکترونیکیمعرفی کتاب: سرقت اینترنتی؛ ماهیت، ارکان و عناصر، مجازات ها، پیشگیری
verification