نام کتاب: فرهنگ حقوق ارتباطات
گردآوری، تدوین و ترجمه: خدایار سعیدوزیری، خدیجه بیات و سحر سیدتفرشی ها؛
ناشر: خرسندی؛
چاپ اول: ۱۳۹۵؛
قیمت: ۱۲۵۰۰ تومان.

 

پیشگفتار کتاب

پیشرفت روزافزون ارتباطات و تکنولوژی های اطلاعاتی و ارتباطی، پرداختن به ابعاد حقوقی این حوزه را هر روز اهمیتی بیش از پیش می بخشد و قطعاً یکی از مهمترین پیش نیازها و الزامات تحقیق و پژوهش در هر حوزه ای، آشنایی با ادبیات و اصطلاحات آن حوزه است و به همین سبب نیز همواره شاهد انتشار فرهنگ ها و ترمینولوژی های تخصصی در حوزه علوم گوناگون هستیم.

کتابی که در دست دارید نیز از جمله این فرهنگ های تخصصی است که با توجه به جدیدالتأسیس بودن رشته حقوق ارتباطات در کشور و کمبود منابع و لزوم بهره مندی از کتب و مقالات خارجی نیاز به در دسترس بودن معنای اصطلاحات رایج در این متون احساس می شد. هرچند قطعاً این اثر به عنوان نخستین فرهنگ در حوزه حقوق ارتباطات دارای نقایص فراوانیست که امید است با کمک خوانندگان گرانقدر در چاپ های آتی ایرادات رفع و بر غنای آن افزوده شود.

این اثر دربردارنده بیش از ۶۰۰ واژه و عبارت اصلی در حوزه های مختلف حقوق ارتباطات است و همچنین به بیان خلاصه ای از مهمترین کنوانسیون های مرتبط با حقوق ارتباطات نیز پرداخته شده است. در انتها نیز برای تسهیل دسترسی محققان به منابع لیستی از رگولاتوری های کشورهای گوناگون با آدرس اینترنتی آنها که مهمترین مرجع برای تحقیق در حوزه مقررات ارتباطات است و همچنین لیستی از مهمترین ژورنال های تخصصی حقوق ارتباطات و مجموعه ای از پرکاربردترین اسناد حقوق ارتباطات کشور آورده شده است.

 

برای دریافت و مشاهده فهرست مطالب کتاب اینجـــــا کلیک کنید.

اشتراک گذاری:
معرفی کتاب: انسان، جنگ، الگوریتم؛ در جستجوی پاسخ های حقوق بین الملل بشردوستانهمعرفی کتاب: بررسی فقهی حقوقی خیارات در قانون تجارت الکترونیکیمعرفی کتاب: سرقت اینترنتی؛ ماهیت، ارکان و عناصر، مجازات ها، پیشگیری
verification