نام و نام خانوادگی: عباس کریمی

شهرت: -

سال تولد: ۱۳۴۳

آخرین مدرک تحصیلی: پسا دکتری تحقیقات حقوقی (توانایی سرپرستی تحقیقات حقوقی)

مهم ترین سمت دانشگاهی: رییس دانشکدۀ حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران

مهم ترین سمت اجرایی: رییس مؤسسۀ حقوق تطبیقی دانشگاه تهران

 

 

عباس کریمی متولد ۱۳۴۳ در یزد است. دوران دبیرستان را در سال ۱۳۶۱ به پایان رساند و همزمان به تحصیل علوم اسلامی در حوزه علمیه یزد پرداخت. دوره های فلسفه و اقتصاد اسلامی را نیز در همین سال ها دنبال کرد. در سال ۱۳۶۲ در مقطع کارشناسی رشته حقوق قضایی دانشگاه تهران پذیرفته شد و پس از آن تحصیلات تکمیلی خود را در مقطع ارشد در رشته های حقوق خصوصی و حقوق قراردادها به ترتیب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی و دانشگاه شهید بهشتی به پایان رساند و در کنار آن در دروس خارج از فقه و اصول نیز شرکت کرد.

در سال ۱۳۶۹ به فرانسه عزیمت نمود و پس از گذراندن دوره زبان فرانسه و اخذ دو مدرک از دانشگاه علوم انسانی استراسبورگ در سال ۱۳۷۱ موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه استراسبورگ با گرایش حقوق خانواده شد. وی در ادامه موفق به اخذ دکتری حقوق تعهدات از دانشگاه استراسبورگ و اخذ دکتری با بالاترین درجه در سال ۱۳۷۴ شد و در بین سال های ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۶ به انجام تحقیقات در چارچوب دکتری دوم در دانشگاه پاریس ۵ (سوربن ـ رنه دکارت) در زمینه قراردادهای انتقال تکنولوژی پرداخت و سرانجام در ۱۳۸۰ با اخذ مدرک فوق دکتری تحقیقات حقوقی (توانایی سرپرستی تحقیقات حقوقی) به تحصیلات خود در فرانسه پایان داد.

در ۱۳۷۶ به عضویت در هیئت علمی دانشگاه تهران درآمد و پس از پشت سر نهادن مراتب استادیاری و دانشیاری در ۱۳۸۶ به مرتبه استادی رسید و از ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۸ ریاست دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشکده را بر عهده داشت. ریاست دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی از ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۱، مشاور حقوقی معاونت حقوقی، پشتیبانی و امور مجلس وزارت پست و تلگراف و تلفن از ۱۳۷۷ تا ۱۳۷۸، مشاور معاون حقوقی و امور مجلس وزارت کشاورزی از ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۷، ریاست موسسه حقوق تطبیقی از ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۴، مدیر مسئول مجله حقوقی دانشکده حقوق و علوم سیاسی از ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۸ و مدیر مسئول مجله سیاسی دانشکده حقوق و علوم سیاسی از ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۸ و عضویت در هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز از جمله سوابق اجرایی و تجربیات شغلی دکتر عباس کریمی هستند.

کسب جایزه برترین طرح پژوهشی (بانک هوشمند تنقیح و تدوین قوانین و مقررات کشور) رشته حقوق در دومین جشنواره بین المللی فارابی (۱۳۸۷)، کسب عنوان استاد نمونه در اولین جشنواره آموزش دانشگاه تهران در سال ۱۳۸۸، کسب عنوان استاد نمونه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری کشور در سال ۱۳۸۸ و جایزه برترین اثر پژوهشی (به زبان فرانسه) رشته حقوق در چهارمین جشنواره بین المللی فارابی (۱۳۸۹) تنها گوشه ای از افتخاراتی هستند که دکتر کریمی به آنها نائل شده است.

وی تاکنون بیش از ۱۰۰ اثر تألیفی و ترجمه شامل کتاب، مقاله و طرح ها و پژوهش های تحقیقاتی را انجام داده و در مجامع علمی و بین المللی متعددی نیز سخنرانی داشته است.

 

 

اشتراک گذاری:
سید محمد هاشمیحسن دادبانسید عزت الله عراقی
verification
زمان ثبت
سه شنبه 28 شهریور 1396 13:33
با سلام آقای دکتر کریمی با این همه معلوماتی که دارد برای پست وزارت علوم لایق میباشد
حمید عابدینی
زمان ثبت
یکشنبه 31 اردیبهشت 1402 12:55
سال 1369که ایشان به فرانسه عزیمت کرده اند تا سال 1381که تحصیلاتشان را تمام کرده اندمیشود11سال هنوز دوکلمه فرانسه نمیتوانند براحتی صحبت کننداگر معلوماتشان هم مثل تسلط ایشان بر زبان فرانسه ایشان باشدوای بحال داشجویان ایشان.
در ظمن آقای دکتر عباس کریمی لطفاً توضیح بدهید دکترای دروغ گوئی وخالی بندی را از کدام دانشگاه اخذ کرده اید.
محمد مهدی مظفری تفتی