کتابخانه مرجع مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران

 

متولی: مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران؛

 

حوزه فعالیت: دسترسی به اسناد و کتاب های تخصصی مرتبط با فعالیت های سازمان ملل متحد؛

 

مسئول: سرکار خانم قائم مقامی؛

 

روزها و ساعات کار: یکشنبه لغایت پنجشنبه از ساعت ۹:۰۰ الی ۱۵:۰۰ (با هماهنگی قبلی)؛

 

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از حسینیۀ ارشاد، خیابان قبا، جنوب بلوار شهرزاد، شماره ۸

 

 تلفن: ۲۲۸۷۳۸۳۷ - ۰۲۱

 

مانند تمامی مراکز اطلاعات سازمان ملل متحد در ۶۳ کشور جهان، کتابخانه ای منظم، بخش اصلی مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران را تشکیل می دهد. کتابخانه مرکز، کتابخانه ای تخصصی است که صرفا مجموعه هایی از انتشارات سازمان ملل متحد و کارگزاری های تخصصی آن را در اختیار دارد. اسناد و مدارک، کتاب، نشریات ادواری، لوح فشرده، ویدئوکاست (برای سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، موسسات فرهنگی – آموزشی، ادارات دولتی و سازمان های غیردولتی)، عکس و پوستر مجموعۀ کتابخانه را تشکیل   می دهند. حفظ و ایجاد صلح و امنیت بین المللی، حقوق بشر، جمعیت، توسعه، تجارت، کاهش اثرات بلایای طبیعی، محیط زیست، کشاورزی، مسائل اقتصادی و اجتماعی، علمی و فرهنگی از جمله موضوعاتی است که در کتابخانه قابل بازیابی است.

 

کتابخانه مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران به دانشجویان و استادان دانشگاه، پژوهشگران،  روزنامه نگاران، کارمندان ادارات دولتی و سازمان های غیردولتی و شرکت های خصوصی خدمات ارائه می دهد و در مجموع به روی همگان باز است.

 

تمامی منابع در کتابخانه مرکز اطلاعات سازمان ملل به زبان انگلیسی است به جز تعداد ی که به فارسی ترجمه شده و اطلاعات مربوط به آنها در سایت دوزبانه این مرکز در بخش انتشارات آمده است.

 

کتابدار برای مشاوره و ارائه خدمات به استفاده کنندگان از جمله ارائه اطلاعات کتابشناسی، راهنمایی و بازیابی اطلاعات  از  راه  پایگاه های  گوناگون  اطلاعاتی  ملل متحد و بازیابی منابع، در کتابخانه حضور دارد. مراجعان می توانند نسخه های مکرر و غیرمرجع کتاب ها را با گذاشتن کارت شناسایی معتبر، برای  یک هفته که تا دو هفته نیز قابل تمدید است به امانت ببرند. برای هر مراجعه کننده تا حدود ۱۰ صفحه فتوکپی بدون دریافت هزینه تهیه می شود.

 

* مراجعان می بایستی از محل کار یا تحصیل خود معرفی نامه ارائه دهند.

 

* در آخرین خبر ارسالی از سوی کتابخانه مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد مشخص اعلام شد که بخش اعظمی از اسناد و مدارک کتابخانه به کتابخانه ملی ایران منتقل شده است.

 

ویژگی ها:

1. دسترسی به اینترنت بدون سیم؛

2. استفاده از غذاخوری سازمان در موارد خاص و با هماهنگی قبلی؛

3. فتوکپی رایگان به صورت محدود؛

4. امانت گرفتن اسناد و کتاب ها در قبال کارت شناسایی معتبر؛

5. عضویت رایگان.

 

اشتراک گذاری:
کتابخانه و مرکز اسناد کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایرانکتابخانه دبیرخانه کمیته ملی حقوق بشردوستانهکتابخانه موسسه مطالعات و پژوهش های حقوقی شهر دانش
verification
زمان ثبت
دوشنبه 06 آبان 1392 07:09
استفاده از کتاب
najib rahmhni
زمان ثبت
دوشنبه 07 بهمن 1392 20:04
استفاده از کتاب
لیلا هلالی
زمان ثبت
شنبه 30 خرداد 1394 22:18
سلام دانشجوی ارشد بین المللم از کتابخانه میخواهم استفاده کنم با کارت دانشجویی میشه ممنونم
مهران مهربد