کتابخانۀ تخصصی کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ

متولی: دفتر کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ؛

حوزۀ فعالیت: حقوق بین الملل و حقوق بشر به طور عام   حقوق بین الملل بشردوستانه و فعالیت های صلیب سرخ به طور خاص سایر منابع حقوقی (جزا، خصوصی، عمومی و مجموعه قوانین)؛ 

روزها و ساعات کار: یکشنبه تا پنجشنبه با هماهنگی قبلی؛

تلفن: ۴ – ۲۲۶۴۵۸۲۱ – ۰۲۱

آدرس: تهران، الهیه، خیابان شهید شریفی منش، بن بست آذر، جنب بیمارستان اختر، پلاک ۴.

 

 

کتابخانۀ کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ که از زیرمجموعه های کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ جهانی در ایران می باشد یکی از معدود کتابخانه های حقوقی است که در راستای ماهیت و مأموریت کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ به صورت تخصصی به تهیه و گردآوری کتب و مقالات حقوق بین الملل بشردوستانه و فعالیت های کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ می پردازد.

 

وجود صدها کتاب و مقالۀ مرتبط با موضوعات یاد شده که در فواصل زمانی کوتاه و معینی به روز می شوند و همچنین وجود یک موتور جستجوی منسجم و قوی که بوسیلۀ آن می توان با درج کلمات کلیدی در منابع کتابخانه به جستجو و یافتن منابع مورد نظر پرداخت از مزیت های این کتابخانه برای اساتید، پژوهشگران و دانشجویان علاقمند به حقوق بین الملل بشر دوستانه به حساب می آید.

 

امانت گرفتن کتب فارسی و لاتین به ازای کارت شناسایی معتبر(روادید، کارت ملی، کارت دانشجویی و . . . )، تهیۀ فتوکپی رایگان از مقالات موجود در کتابخانه و وجود فضایی آرام و دوستانه از دیگر مزیت های منحصر به فرد این کتابخانۀ تخصصی می باشد.

 

علاقمندان به استفاده از کتابخانۀ کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ در ایران که مقر اصلی آن در تهران می باشد برای مراجعه به کتابخانه و به منظور هماهنگی بیشتر، ابتدا با سرکار خانم کامران (مسئول امور نشر و کتابخانه) از طریق شماره تلفن ۴ – ۲۲۶۴۵۸۲۱ – ۰۲۱ تماس بگیرند.

 

ویژگی ها:

۱. استفاده از شبکه اینترنت به منظور انجام تحقیقات؛

۲. فتوکپی رایگان به صورت محدود؛

۳. عضویت رایگان (استفاده از کتابخانه برای استادان، محققان، دانشجویان و کلیه علاقمندان رایگان می باشد)؛

۴. امانت گرفتن کتاب های فارسی، انگلیسی و فرانسوی در قبال کارت شناسایی معتبر؛

۵. امکان درخواست مقالات بین المللی که در دسترس نمی باشند از مسئول محترم کتابخانه.

 

اشتراک گذاری:
کتابخانه و مرکز اسناد کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایرانکتابخانه دبیرخانه کمیته ملی حقوق بشردوستانهکتابخانه موسسه مطالعات و پژوهش های حقوقی شهر دانش
verification