نام پادکست: آکادمی حقوق (Law Academia)

شروع انتشار: ۱۴۰۲

نوع روایت: تک گویی / گفت و گو

راوی: متفاوت در هر قسمت

مدت زمان هر قسمت: حدود ۳۰ دقیقه

 

 

دنیای پادکست فارسی هرروز بزرگ و بزرگ تر می شود و موضوع های متنوع تری را پوشش می دهد. در روزهایی که آن را «بهار پادکست فارسی» دانسته اند، حقوق و محتوای حقوقی چه سهمی از دنیای پادکست فارسی دارند؟

در مجموعه «معرفی پادکست های حقوقی» دیداد سری به دنیای آن دسته از پادکست های فارسی می زنیم که محتوای حقوقی دارند و با هر پادکستی که در این حوزه آشنا شدیم آن را به شما هم معرفی می کنیم.

 

معرفی پادکست

پادکست آکادمی حقوق (لا آکادمیا) به همت آقای هومن هروی از سال ۱۴۰۲ و با هدف گردهم آوردن دانشجویان و دانش آموختگان حقوق به خصوص گرایش های حقوق بین الملل، حقوق تجارت بین الملل و حقوق بشر شروع به فعالیت نمود. همانگونه که بنیانگذار آکادمی حقوق، آقای هومن هروی، در نخستین قسمت منتشر شده از این پادکست اشاره می کند، یکی از دغدغه هایی که منجر به شکل گیری ایدۀ آکادمی حقوق و تولید قسمت های شنیداری در این پادکست شده، معرفی و انتقال تجارب و اطلاعات در خصوص گرایش های ارشد حقوق، منابع آزمونی، دانشگاه ها و دانشکده های حقوق، استادان مطرح گرایش های حقوقی و همچنین پرداختن به آیندۀ شغلی و بازار کاری گرایش های حقوقی مزبور بوده است.

نکتۀ حائز اهمیت این است که در مدت زمان کوتاهی که از تأسیس این کانال می گذرد تعداد قابل توجهی از قسمت های این پادکست منتشر شده که خود نشان از تعهد کاری و انگیزۀ بانیان آن در راستای آگاهی بخشی و اشتراک گذاری هر چه کامل تر و شایسته تر اطلاعات و تجربه های خود با مخاطبان این پادکست است.

تاکنون قسمت هایی با موضوعات حقوق هنر، گفت و گو پیرامون حقوق انرژی، تصورات و واقعیات دورۀ دکتری از زبان دانشجویان این مقطع مانند آقایان امین معتمدی و مهران طرحی و خانم آیسودا هاشمی در این مجموعه برای استفاده و بهره مندی علاقمندان منتشر شده است.

یکی از امتیازهای این پادکست نسبت به سایر کانال ها امکان مشارکت و ایده پردازی مخاطبان و طرح چالش ها، دغدغه ها و موضوع های مورد علاقۀ خود با آکادمی حقوق در قسمت نظرات است تا در قسمت های بعدی به این موضوعات نیز پرداخته شود.

 

دسترسی به پادکست آکادمی حقوق

پادکست آکادمی حقوق در اپلکیشین پادگیر کست باکس در دسترس است. شما با جست و جوی نام این پادکست در کست باکس می توانید آن را دنبال کنید و قسمت های منتشر شدۀ آن را بشنوید و از انتشار قسمت های جدید نیز مطلع شوید.

 

 

اشتراک گذاری:
معرفی پادکست حقوقی دیدگاه نومعرفی پادکست حقوقی صفر تا صد اپلای رشته حقوقمعرفی پادکست حقوقی حقوق و ورزش
verification