دانشکده حقوق دانشگاه یل یکی از معتبرترین و برترین دانشکده های حقوق در رده بندی های موجود از دانشکده های معتبر است و در سال های اخیر، همواره در بین پنج دانشکده برتر حقوق در سطح جهان قرار گرفته است.

یکی از برنامه هایی که زیرنظر کتابخانه این دانشکده در حال پیگیری است، مربوط به پروژه ای است که به گردآوری اسناد مرتبط با حوزه های حقوق، تاریخ، اقتصاد، سیاست، دیپلماسی و دولت به صورت دیجیتال (بر روی وبگاه) می پردازد و با عنوان «پروژه آوالون» و با شعار «اسنادی در حقوق، تاریخ و دیپلماسی» معرفی شده است. در حال حاضر، می توان ادعا کرد پروژه آوالون یکی از غنی ترین منابعی است که بسیاری از اسناد تاریخی را در خود جای داده است و به صورت رایگان در اختیار علاقمندان قرار می دهد.

پروژه آوالون برای تسهیل جست و جو در میان اسناد تاریخی، سه روش را برای پژوهشگران در نظر گرفته است که عبارتند از «جستجو از طریق موتور جستجو»، «جستجو بر اساس فهرست موضوعی» و «جستجوی زمانی» که همگی در صفحه اول وبگاه در دسترس می باشند.

در جستجو از طریق موتور جستجو، واژه مورد نظر را در جعبه جستجو وارد کرده تا تمامی اسنادی که واژه مورد نظر در آن موجود است، برای شما نمایش داده شوند.

در جستجو بر اساس فهرست موضوعی، مجموعه ای از رویداد - واژگان کلیدی (برای مثال جنگ سرد) پیش روی شما است که با انتخاب هر یک از آنها، مجموعه اسناد مرتبط با رویداد - واژه مورد نظر نشان داده خواهند شد.

و اما در جستجوی زمانی، اسناد تاریخی در ۹ دورۀ زمانی به شرح ذیل تقسیم بندی شده است:

- دوران باستان (از ۴۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح تا ۳۹۹ میلادی)

- قرون وسطی (از ۴۰۰ میلادی تا ۱۳۹۹ میلادی)

- قرن پانزدهم (از ۱۴۰۰ میلادی تا ۱۴۹۹ میلادی)

- قرن شانزدهم (از ۱۵۰۰ میلادی تا ۱۵۹۹ میلادی)

- قرن هفدهم (از ۱۶۰۰ میلادی تا ۱۶۹۹ میلادی)

- قرن هجدهم (از ۱۷۰۰ میلادی تا ۱۷۹۹ میلادی)

- قرن نوزدهم (از ۱۸۰۰ میلادی تا ۱۸۹۹ میلادی)

- قرن بیستم (از ۱۹۰۰ میلادی تا ۱۹۹۹ میلادی)

- قرن بیست و یکم (از ۲۰۰۰ میلادی تا کُنون)

 

یکی از ویژگی های جالب اسناد موجود در پروژه آوالون، ارجاع درون متنی آنها به سایر اسناد مرتبط است. بدین توضیح که سعی شده تا در هر جایی که به سند دیگری اشاره شده است، با کلیک کردن بر روی سند مربوط، صفحه اختصاصی سند مورد اشاره باز شود.

 

اشتراک گذاری:
معرفی وب سایت آموزش آن لاین کورسرا (coursera) _ سامانه یادگیری آن لاین جهانیبازیابی آنلاین اسناد و اطلاعات اتحادیه اروپاییآنلاین درباره حقوق بین المللی بشردوستانه بخوانید
verification
زمان ثبت
سه شنبه 22 تیر 1395 19:36
زحمات و تلاش های دیدادی های عزیز در جهت ترویج و پیشرفت دانش حقوق ستودنی است. بنده به سهم خود از شما سپاس گزارم.
مرجان خان زاده
زمان ثبت
چهارشنبه 30 تیر 1395 08:52
واقعاً جای تقدیر دارد. در حالی که این دانشگاه ها به دنبال افزایش سطح کیفی خود و به تبع بالا بردن سطح علمی و توانایی های عملی استادان و دانشجویان خود هستند، دانشگاه های ما در بالا بردن ظرفیت دانشگاه ها و پایین آوردن سطح کلاس ها با یکدیگر مسابقه می دهند!
بنده هم از مدیران و مسئولین سایت دیداد تشکر می کنم که دانسته های خود را با دیگران به اشتراک می گذارند.
با آرزوی موفقیت
سمیرا سادات محمدی
زمان ثبت
جمعه 27 مهر 1397 15:50
بسیار عالی. بابت معرفی این سایت ممنون
معصومه پیکر