Contact Information

Theodore Lowe, Ap#867-859
Sit Rd, Azusa New York

We're Available 24/ 7. Call Now.
آنلاین درباره حقوق بین المللی بشردوستانه بخوانید

آنلاین درباره حقوق بین المللی بشردوستانه بخوانید

معرفی منابع آنلاین کمیته بین المللی صلیب سرخ در خصوص حقوق بین المللی بشردوستانه

 

کمیته بین المللی صلیب سرخ در فروردین ۱۳۹۵ در نشستی با حضور حقوقدانان از شرح کنوانسیون اول ژنو ۱۹۴۹ پرده برداشت. پروژه به روز رسانی شرح کنوانسیون های ژنو و پروتکل های الحاقی، حاصل مطالعه تفسیرها و دکترین ناظر بر حقوق بین المللی بشردوستانه در شصت سال گذشته است. در واقع، این مطالعه منبعی برای استفاده حقوقدانان، دانشجویان، استادان دانشگاه، وکلا و مشاورین حقوقی دولت ها، دیوان های کیفری بین المللی، و نیروهای نظامی است. کمیته اعتقاد دارد که تفسیر منسجم از حقوق بین المللی بشردوستانه، تضمین رعایت و احترام به آن را محقق می سازد. برای مطالعه بیشتر در خصوص این به روز رسانی می توانید به پرسش و پاسخی در خصوص پروژه و نیز مقاله ای به قلم دکتر ژان ماری هانکرتز رییس پروژه به روز رسانی شرح کنوانسیون های ژنو و پروتکل های الحاقی آن مراجعه نمایید.

 

همچنین در مهر ماه سال ۱۳۹۴، کمیته بین المللی صلیب سرخ گزارش خود در خصوص چالش های حقوق بین المللی بشردوستانه در مخاصمات معاصر را جهت ارائه در سی و دومین کنفرانس بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، که در دی ماه سال گذشته در ژنو برگزار شد، منتشر کرد.

 

خاطرنشان می شود که کمیته بین المللی صلیب سرخ منبع آنلاین جامعی در خصوص حقوق بین المللی بشردوستانه با عنوان «حقوق چگونه در مخاصمه حمایت می کند؟» دارد. این پایگاه اطلاعاتی به صورت مستمر به روز رسانی می شود و قابلیت جستجو بر اساس موضوع و نیز منطقه جغرافیایی را ممکن می سازد. واحد خدمات مشاوره در رابطه با حقوق بین المللی بشردوستانه در صفحه ای ویژه، رخدادها و موضوعات به روز حقوقی را به اشتراک می گذارد و با تولید گزاره برگ های موضوعی به صورت خلاصه و با زبانی ساده به توضیح مفاد اسناد مختلف حقوق بین المللی بشردوستانه می پردازد.

 

این کمیته پایگاه های اطلاعاتی دیگری از جمله در خصوص اسناد حقوق بین المللی بشردوستانه، اجرای ملی حقوق بین المللی بشردوستانه و حقوق بین المللی بشردوستانه عرفی در اختیار علاقه مندان می گذارد. مجله کمیته بین المللی صلیب سرخ منبع دیگری است که در قالب هر شماره به صورت موضوعی به مسائل مختلف درباره حقوق بین المللی بشردوستانه می پردازد. به علاوه، از طریق مرکز آموزش کمیته بین المللی صلیب سرخ، امکان مطالعه اینترنتی در خصوص موضوعات مربوط به فعالیت های کمیته و نیز حقوق بین المللی بشردوستانه فراهم شده است. این دروس به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است که می توانند به صورت خودخوان از آن بهره مند شوند.

 

بخشی از وبلاگ کمیته بین المللی صلیب سرخ با نام حقوق و سیاست گذاری نیز خبرهای مربوط به فعالیت های کمیته در حوزه حقوق بین المللی بشردوستانه و ارتباط این سازمان با مجامع بین المللی را منتشر می کند.

 

همچنین خبرنامه تازه های نشر در حوزه حقوق بین المللی بشردوستانه و موضوعات مربوط به مخاصمات را می توانید به صورت موضوعی مشاهده کنید.

 

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط معرفی منابع اینترنتی
کارگاه آموزشی «ایران و حقوق بین الملل بشردوستانه؛ وضعیت موجود، وضعیت مطلوب»صنعت بازی های رایانه ای از دریچۀ علم حقوقحقوق و سینما: نقد فیلم سینمایی «نجات سرباز رایان» از منظر حقوق بین الملل بشردوستانه
verification
زمان ثبت
جمعه 10 ارديبهشت 1395 14:25
محسن رحیمی
چقدر کار جالبی انجام دادید! من برای یک تحقیقی دنبال منبع می گشتم که با این صفحه روبرو شدم و خیلی عالی بود. ای کاش در خصوص سایر گرایش ها مثل حقوق بشر هم چنین اطلاعاتی رو گردآوری می کردید. ممنون
زمان ثبت
سه شنبه 18 خرداد 1395 13:34
تهمینه رضایی نسب
سلام و تشکر. بسیار بهره مند شدم و استفاده کردم
زمان ثبت
چهارشنبه 19 خرداد 1395 04:02
ریحانه م
من چند سال هست که سایتتون و مطالب مفیدتون رو دنبال می کنم. از نوآوری هاتون خیلی خوشم میاد. امیدوارم همچنان خلاق و موفق باشید
زمان ثبت
جمعه 27 مهر 1397 11:46
معصومه پیکر
ممنون. خیلی مفید بود. من استفاده کردم.