دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی(ره) یکی از معتبرترین دانشکده های حقوق در کشور است که پس از انقلاب اسلامی فعالیت خود را آغار کرده است.

دانشکده در دوره کارشناسی دارای دو رشته حقوق و علوم‌ سیاسی بوده که هر ساله در دوره های شبانه و روزانه دانشجو می پذیرد. تعداد قابل توجهی از استعدادهای درخشان و رتبه های برتر و برگزیدگان کنکور سراسری در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند. آمار بالای قبولی فارغ التحصیلان کارشناسی این دانشکده در دوره های تحصیلات تکمیلی گویای کیفیت بالای خدمات آموزشی و پژوهشی ارائه شده است.

در بخش پژوهش نیز دانشکده حقوق و علوم سیاسی از زیرساخت های مناسبی برخوردار است. کتابخانه تخصصی، سایت رایانه ای، نشریه تخصصی حقوق، دفتر هدایت امور پژوهشی و لابراتوار زبان از جمله بخش‌های فعال پژوهشی این دانشکده هستند که هر کدام به طور مستقل به ارائه خدمات تخصصی به استادان و دانشجویان مقاطع مختلف مشغولند. نشریه پژوهش حقوق نیز که حاصل آخرین دیدگاههاو اظهارنظر علمای حقوق است مرجع بسیاری از بخشهای اجرائی و قضائی کشور است.

در حال حاضر دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی(ره) دارای سه گروه تخصصی است:

  • گروه جزا و جرم شناسی؛
  • گروه حقوق خصوصی؛
  • گروه آموزشی حقوق عمومی و بین الملل.

 

ازجمله نوآوری های دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی(ره) می توان به راه اندازی موت آکادمی اشاره کرد. مرکز شبیه سازی دادرسی های ملی و بین المللی دانشکده حقوق و علوم سیاسی در راستای تحقق اهداف والای دانشگاه علامه طباطبایی (ره)_ به عنوان دانشگاه پیشرو و بزرگترین دانشگاه در زمینه علوم انسانی در خاور میانه _ به منظور تحول در سیستم اموزش علم حقوق در کشور، جهت دهی به مسیر حرکت نظام آموزشی علم حقوق و تغییر مسیر آن از تئوری بودن صرف به سوی تئوری – عملی بودن و نیز انجام حمایت های علمی و مالی از تیم های شرکت کننده به نمایندگی از دانشکده حقوق در مسابقات دادگاه های شبیه سازی شده ملی و بین المللی تاسیس شده است و از رشته های ذیل پشتیبانی می کند:

  • ویس موت؛
  • موت جساپ؛
  • موت مدیا؛
  • موت هانری دونان.

 

 

اشتراک گذاری:
دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه مازندراندانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه گیلاندانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی
verification