۱۱۰ ضرب المثل حقوقی

۱۱۰ ضرب المثل حقوقی

۱۱۰ ضرب المثل حقوقی از کتاب گلچینی از ضرب المثل های جهان

مبحث زمان ها در زبان انگلیسی

مبحث زمان ها در زبان انگلیسی

مبحث زمان ها در زبان انگلیسی یکی از مباحث مهم و سخت در این زبان پر طرفدار می باشد که دارای پیچش ها و چالش های خاصی است و یادگیری آن برای دانشجویان حقوق به خصوص در دورۀ کارشناسی ارشد از اهمیت خاصی برخوردار است در حالیکه اغلب دانشجویان با این مبحث با مشکل روبرو می شوند. جزوۀ پیش رو خلاصۀ مطالب زمان ها است که با زبانی ساده و مثال های مناسب به توضیح زمان های مختلف موجود در زبان انگلیسی پرداخته است. این جزوه توسط باشگاه زبان آموزان و جناب آقای جواد اکبری در اسفند ماه 86 تهیه شده است و امید است تا در مبحث زمان ها راهگشا باشد. با تشکر ویژه از جناب آقای رشید رسولی که این جزوه را در اختیار وب سایت حقوقی دیداد قرار دادند؛ برای دریافت «خلاصۀ مطالب زمان ها» بر روی تیتر کلیک نمایید.

افزایش دایره لغات حقوقی به زبان انگلیسی

افزایش دایره لغات حقوقی به زبان انگلیسی

کتاب «مَحَکِ دایرۀ لغات انگلیسی شما در زمینۀ حقوق» یکی از کتاب های مناسب در زمینۀ متون حقوقی به زبان انگلیسی می باشد که دارای بخش های متنوعی است؛ برای دریافت کتاب در قالب فایل پی دی اف بر روی تیتر کلیک نمایید.

کتاب «نظام حقوقی فرانسه» به زبان اصلی

کتاب «نظام حقوقی فرانسه» به زبان اصلی

برای موفق بودن در هر رشته ای، علاوه بر علاقه و پشتکار و تمرین، دانستن و تسلط نسبی به زبان انگلیسی نیز مهم است، اما برای دانشجویان حقوق، به خصوص در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری این موضوع کمی پیچیده تر است زیرا زبان اصلی حقوق غالباً زبان فرانسوی است و وجود علمای بزرگ حقوق در این کشور این مدعی را ثابت می کند لذا بر دانشجویان حقوقی لازم است تا علاوه بر دانستن زبان انگلیسی، با زبان فرانسوی نیز آشنایی داشته باشند؛ برای دریافت کتاب «نظام حقوقی فرانسه» در قالب فایل پی دی اف بر روی تیتر کلیک نمایید.

سه هزار کلمه کلیدی زبان انگلیس

سه هزار کلمه کلیدی زبان انگلیس

موسسه لانگ من سه هزار کلمه کلیدی زبان انگلیسی را از میان ۳۹۰ میلیون واژه ثبت شده گلچین کرده است که فراگرفتن معنای این کلمات، به هر فردی کمک می کند تا با درصد بسیار کمی از خطا قادر به مکالمه و فهم زبان انگلیسی روزمره بشود؛ برای دریافت این فایل در قالب فایل پی دی اف بر روی تیتر کلیک نمایید.

لغت نامه ها و فرهنگ های حقوقی به زبان انگلیسی

لغت نامه ها و فرهنگ های حقوقی به زبان انگلیسی

لغت نامه ها و فرهنگ های حقوقی به زبان انگلیسی از جمله کتاب های مرجع در علم حقوق می باشند که از سوی استادان، دانشجویان و پژوهشگران به کرّات مورد استفاده قرار می گیرند اما حجم زیاد این لغت نامه ها از لحاظ فیزیکی از یک سو و قیمت بالای آنها از سوی دیگر، محققین را در استفاده از این کُتُب مرجع در مضیغه قرار داده است، از اینرو وب سایت حقوقی دیداد به منظور تسهیل امر پژوهش توسط استادان، دانشجویان و پژوهشگران و استفاده از این منابع ارزشمند، اقدام به جمع آوری لغت نامه های حقوقی معروف به زبان انگلیسی نموده است تا بدینوسیله نقش کوچکی در پیشرفت و اعتلای نظام حقوقی کشور که بر دوش استادان، دانشجویان و پژوهشگران حقوقی می باشد، داشته باشد؛ برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی تیتر کلیک نمایید.

وکلا بخوانند: چرا باید به وکیل بان بپیوندید؟

یادداشت حقوقی - وکلا بخوانند: چرا باید به وکیل بان بپیوندید؟

وکیل بان، اولین سایت اینترنتی است که با هدف تخصصی کردن حرفه وکالت و وجود داشتن پایگاهی برای دسترسی سریع و مطمئن به متخصصین این حوزه از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی راه اندازی شده است. شاید برای بسیار از وکلا مهم باشد که چرا باید به وکیل بان اعتماد کنند و به آن بپیوندند و اصلاً وکیل بان چه مزایایی برای ایشان دارد. در این یادداشت سعی خواهد شد مزایای عضویت در وکیل بان برای وکلا شرح داده شود.