بنیاد ملی بازی های رایانه ای با همکاری دانشگاه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دومین دوره ملی و اولین دوره بین المللی کنفرانس تحقیقات بازی های دیجیتال را برگزار می کنند. علاقمندان می توانند در چارچوب محورهای همایش که موضوعات حقوقی را نیز در بر می گیرد، چکیده و اصل مقاله های خود را تا تاریخ تعیین شده، برای دبیرخانه همایش ارسال نمایند.

 

  درباره کنفرانس

بازی های دیجیتال در جهان به عنوان یک ابزار جذاب سرگرمی، یک رسانه پرمخاطب، یک راهکار اثربخش آموزشی، یک روش کارآمد بهداشت و سلامت و یک اقتصاد بزرگ، پدیده  مهمی محسوب می شوند. صنعت بازی های دیجیتال، همچون هر صنعت دیگری برای توسعه و پیشرفت خود نیازمند تحقیق و توسعه بوده و برای این امر، شبکه سازی و خلق هسته های پژوهشی در دانشگاه ها و مراکز علمی و انتقال دانش تولید شده به صنعت، حیاتی به نظر می رسد.

کنفرانس تحقیقات بازی های دیجیتال یا Digital Games Research Conference (DGRC) در حال حاضر، جامع ترین کنفرانس در ایران است که گستره وسیعی از تحقیقات را با محوریت بازی های دیجیتال در شاخه های فنی و مهندسی، علوم انسانی، هنر و علوم پزشکی در بر می گیرد.

این کنفرانس هرساله توسط بنیاد ملی بازی های رایانه ای به عنوان نهاد متولی صنعت بازی های دیجیتال در ایران از یک سو و یک دانشگاه معتبر کشور، به انتخاب شورای سیاست گذاری از سوی دیگر برگزار می گردد. هدف نهایی کنفرانس، تقویت مبانی نظری حوزه بازی های دیجیتال و پیوند دانشگاه و صنعت است.

در این دوره از کنفرانس، مقالات علمی از سراسر جهان و در قالب دو زبان انگلیسی و فارسی مورد پذیرش قرار می گیرند.

همچنین به جز ارائه پوستری و شفاهی مقالات، در بخش های فرعی کنفرانس، جایزه بازی های جدی ۱۳۹۷ (SeGaP۲۰۱۸)، کارگاه های آموزشی، نشست های تخصصی و میزهای تکنولوژی برگزار می گردند.

 

  محورها و موضوعات همایش

یادگیری ماشین/ الگوریتم های تکاملی/ شبکه عصبی/ تصمیم گیری، راهبرد و راهبری/ تولید محتوای رویه ای/ شبیه سازی/ مدل سازی/ معماری ها و الگوریتم ها/ امنیت/ داده کاوی/ پردازش موازی و توزیع شده/ رایانش ابری/ بهینه سازی/ ارزیابی کیفی/ متعادل سازی و دشوارسازی پویا/ تجربه و رابط کاربری/ مدل های برنامه نویسی  بازی های آنلاین/ گرافیک رایانه ای/ محیط های تعامل پذیر/ فناوری های پوشیدنی/ واقعیت مجازی، افزوده و آمیخته / توانبخشی حسی، حرکتی و شناختی/ مراقبت های بهداشتی و درمانی/ ابزار های سیاست گذاری/ تامین مالی/ جمع سپاری/ مدیریت انتقال فناوری/ پولسازی و مدل های کسب وکار/ تحقیقات بازار/ تبلیغات/ آینده پژوهی/ یادگیری/ غوطه وری/ فقه و اخلاق/ فلسفه بازی/ حقوق و مالکیت فکری/ خشونت/ اعتیاد آنلاین/ هویت/ جنسیت/ دیپلماسی سرگرمی/ سواد بازی/ ژانر/ شخصیت پردازی/ داستان گویی و روایت/ صداگذاری/ موسیقی/ طراحی بازی

و سایر زمینه های مرتبط در حوزه های فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم پزشکی و هنر

تمرکز ویژه کنفرانس ۲۰۱۸ بر مقوله بازی های جدی و زیرشاخه های مرتبط به آن از قبیل آموزش نظری، آموزش مهارتی، تبلیغات و اقناع، اصلاحات اجتماعی و ترویج رفتارهای جامعه پسند، درمان، توانبخشی و تندرستی است.

 

  تقویم کنفرانس

آخرین مهلت ارسال چکیده و اصل مقاله: جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷

اعلام مقاله های مورد پذیرش: نیمۀ آبان ۱۳۹۷

زمان برگزاری کنفرانس: پنجشنبه و جمعه ۸ و ۹ آذر ۱۳۹۷

 

  مکان برگزاری کنفرانس

دانشگاه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به نشانی ایران، تهران، خیابان ولی عصر (عج الله تعالی فرجه الشریف)، ابتدای خروجی نیایش، جنب مجموعه ورزشی انقلاب، دانشگاه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

 

  فرآیند ارسال و پذیرش مقالات برای کنفرانس

مقالات ارسالی به زبان انگلیسی یا فارسی باید حداکثر در ۱۲ صفحه مطابق با راهنمای تدوین مقالات کنفرانس ۲۰۱۸ تدوین شده و از طریق سامانه دریافت مقالات در وبسایت کنفرانس بارگذاری و ارسال گردند. پس از داوری تخصصی، مقالات پذیرفته شده به یکی از دو صورت «شفاهی» یا «پوستری» ارائه خواهند شد.

کنفرانس تحقیقات بازی های دیجیتال، تحت حمایت IEEE بوده و تمامی مقالات پذیرفته شده در کنفرانس، در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نمایه می گردند.

 

  دبیرخانه کنفرانس

دبیرخانه دائمی کنفرانس، مرکز تحقیقات بازی های دیجیتال (دایرک)، واقع در ساختمان اصلی بنیاد ملی بازی های رایانه ای بوده و از شنبه تا چهارشنبه آمادگی پاسخگویی به سوالات مخاطبان محترم را دارد. 

نشانی دبیرخانه: تهران، خیابان مفتح شمالی، خیابان گلزار، تقاطع زیرک زاده، پلاک ۳۲، بنیاد ملی بازی های رایانه ای، طبقه ۴، معاونت پژوهش.  

تلفن: ۸۸۳۱۰۳۷۰ (۰۲۱) داخلی ۴۱۱

وبسایت: www.dgrconf.com

ایمیل: info@dgrconf.ir

 

  توجه!

برای کسب اطلاعات بیشتر اینجـــا کلیک نمایید.

 
اشتراک گذاری:
فراخوان مقاله برای «دو فصل نامه حقوق و هنر» _ ۱۴۰۲فراخوان مقاله به فارسی و انگلیسی برای همایش «اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل» _ اسفند ۱۴۰۲فراخوان سمپوزیوم تالار گفتگوی انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد با موضوع: «ساختارهای بدل از سازمان های بین المللی و حکمرانی جهانی» _ آذر ۱۴۰۲
verification