انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی، کارگاه آموزشی «بی تابعیتی در اقدام و ماموریت کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان» را برگزار می نماید.

این کارگاه با توجه به اهمیت تابعیت در بهره مندی افراد از حقوق و آزادی های اساسی، جمعیت زیاد بی تابعیت در جهان و همچنین نظر به ماموریت و اقدامات ویژه کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (کمیساریا) نسبت به حمایت از افراد بی تابعیت و پایان بخشیدن به این معضل در سال های آتی، برگزار می شود. هدف اصلی از تشکیل این کارگاه، آشنایی  دانشجویان و علاقمندان با ماموریت کمیساریا در این خصوص و نیز بررسی برنامه اقدام جهانی این آژانس سازمان ملل متحد به منظور پایان بخشیدن به بی تابعتی است. همچنین برگزاری این کارگاه فرصت را برای شرکت کنندگان فراهم می کند تا با مفاهیم کلی تابعیت و بی تابعیتی در حقوق بین الملل آشنا شوند.

 

  سرفصل های کارگاه:

مروری بر بی تابعیتی و چارچوب حقوقی بین المللی؛

معرفی سند ماموریت کمیساریا و محورهای اصلی آن در خصوص بی تابعیتی؛

معرفی برنامه اقدام جهانی کمیساریا به منظور پایان بخشیدن به بی تابعیتی؛

معرفی کمپین من تعلق دارم و موفقیت های جهانی؛

بررسی عملی موضوع و مطالعه موردی.

 

  استاد:

دکتر صفی ناز جدلی

عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

 

  زمان:

سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷

از ۸:۳۰ تا۱۶:۳۰

 

  مکان:

تهران، خیابان کریم خان (یا خیابان انقلاب)، خیابان نجات الهی (ویلا)، پارک ورشو، خانه اندیشمندان علوم انسانی، طبقه دوم (ساختمان کوچک)، سالن خیام.

 

  شرایط و نحوه ثبت نام در دوره:

واریز مبلغ ۱۰۰,۰۰۰ تومان (صد هزار تومان) به شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۱۵۹۶۸۰۴ (بانک تجارت - به نام انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد). این مبلغ برای اعضای انجمن و دانشجویان ۷۵,۰۰۰ تومان (هفتاد و پنج هزار تومان) است.

از متقاضیان محترم درخواست می شود، تصویر فیش واریز را همراه با اطلاعات ذیل در قالب فایل وُرد (word) به آدرس ایمیل iauns.ir.2011@gmail.com ارسال نمایند (لطفاً در قسمت موضوع ایمیل «ثبت نام در کارگاه آموزشی» قید شود)، در غیر این صورت ثبت نام قطعی تلقی نخواهد شد و امکان شرکت در دوره فراهم نمی گردد:

 

نام و نام خانوادگی به فارسی:

نام و نام خانوادگی به انگلیسی:

رشتۀ تحصیلی:

مقطع تحصیلی:

شماره تلفن همراه:

آدرس ایمیل:

 

  توجه!

در پایان دوره از سوی برگزارکنندگان به شرکت کنندگان گواهینامه اعطاء خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا طرح هرگونه پرسش مرتبط با این دوره آموزشی، با ایمیل iauns.ir.2011@gmail.com مکاتبه نمایید.

 

اشتراک گذاری:
همایش «سازمان ملل متحد در تکاپوی مقابله با تغییرات اقلیمی» _ اردیبهشت ۱۴۰۳نشست علمی «معرفی و نقد کتاب اسلام و مبانی حقوق بشر» _ اردیبهشت ۱۴۰۳نشست علمی «نسبت حقوق و سیاست» _ اردیبهشت ۱۴۰۳
verification