وقتی سخن از حقوق شهروندی به میان می آید غالباً مفاهیم انتزاعی و مجردی چون حقوق مدنی و سیاسی، حقوق اقتصادی و اجتماعی و حق بر توسعه به ذهن تداعی می کند. بی تردید تحقق و تضمین این حقوق به بالندگی و تکامل فردی و اجتماعی منتهی می شود، اما در سطح ملموس تر و قابل دسترس تری هم می توان به حقوق شهروندی پرداخت و آن توجه به حقوق شهروندان در محیط و زیستگاه فیزیکی آنان است که در ظرف تمامی فعالیت های مادی و معنوی شهروندان است.

از این رو، دبیرخانه دائمی کنگره بین المللی حقوق شهروندی با همکاری موسسه دانش گستر حقوق شهروندی، چهارمین نشست از سلسله نشست های علمی - تخصصی حقوق شهروندی را با عنوان «حقوق شهروندی در آیینه محیط زیست شهری» برگزار می کند.

این نشست بر آن است تا با تکیه بر «شهر شهروند مدار»،  حقوق شهروندان را در محیط زیست شهری مورد توجه قرار داده و ضمن احصای برخی از مصادیق به راهکارهای تحقق و تضمین آنها و همچنین تبیین وظایف و تکالیف مدیریت شهری در این حوزه بپردازد.

حق دسترسی یکسان به خدمات شهری، حق استفاده از اماکن عمومی (از قبیل پارک ها، مساجد، کانون های فرهنگی و ...)، حق بر مناظر و چشم اندازهای مناسب، حق بر حفظ حریم خصوصی، حق بر استفاده از محیط شهری استاندارد از جمله موضوعاتی است که در این نشست به بحث گذاشته می شود.

 

مدیر نشست:

دکتر حمید رضا علومی یزدی

دانشیار دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی

مشاور معاون حقوقی رییس جمهور

 

زمان:

چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵

از ساعت ۱۷:۰۰ تا ۱۹:۰۰

 

مکان:

تهران، اتوبان جلال آل احمد، اول اتوبان کردستان، ساختمان معاونت اجتماعی و امور فرهنگی شهرداری تهران، سالن اشراق.

 

توضیحات:

- حضور کلیه علاقمندان در این نشست آزاد و رایگان می باشد.

- به کلیه شرکت کنندگان در نشست گواهی حضور از سوی نهاد های برگزار کننده اعطاء می گردد.

- صدور گواهی علمی منوط به ثبت نام قبلی می باشد.

- متقاضیان جهت ثبت نام می توانند تا پایان ساعت اداری روز سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ با شماره تلفن دبیرخانه ۸۸۸۳۱۰۶۵ (۰۲۱) تماس و یا درخواست خود را به نشانی اینترنتی workshop.hsh@gmail.com  ارسال نمایید.

 

* حضور فعالان و علاقمندان به موضوع حقوق شهروندی، حقوق محیط زیست و کارشناسان حوزه مدیریت شهری در این نشست موجب غنای بیشتر آن خواهد شد.

 

اشتراک گذاری:
نشست علمی «شیوه های جایگزین حل و فصل اختلافات در دعاوی مالکیت فکری» _ خرداد ۱۴۰۳همایش «سازمان ملل متحد در تکاپوی مقابله با تغییرات اقلیمی» _ اردیبهشت ۱۴۰۳نشست علمی «معرفی و نقد کتاب اسلام و مبانی حقوق بشر» _ اردیبهشت ۱۴۰۳
verification
زمان ثبت
سه شنبه 29 تیر 1395 11:35
ممنون بابت اطلاع رسانی خوب و به موقع شما
محمدی
http://danapub.ir