مرجع اخبار و اطلاعات حقوقی
  info@didad.ir
  یکشنبه 27 بهمن 1398
  نشست اول از سلسله نشست های «بازتاب حقوق انسانی و چالش های فراروی در قاب فیلم و سینمای ایران و جهان: پخش، نقد و بررسی فیلم مستند «سرخو» با موضوع یکی از سنت های غیر انسانی علیه زن» _ بهمن ۱۳۹۸

  نظر به اهمیت ابزارهای هنری برای تبیین ابعاد مختلف حقوق انسانی و جلب توجه و حساسیت همگان به مشارکت جدی تر برای رفع آلام بشر و تقویت دستاوردها و جنبه های زیبای زندگی انسانی، دفتر مرکزی کمیسیون در چارچوب برنامه های علمی ترویجی مستمر این نهاد، از مورخ ۳۰ بهمن ماه جاری سلسله جلسات پخش و نقد و بررسی فیلم های مختلف مستند یا داستانی دربردارنده محتوای توجه به یکی از ابعاد مختلف حقوق انسانی را برگزار می کند.

  قرار است در هر برنامه، با اتکای بر نظر کارشناسی مشترک حقوقی و تخصصی هنری، یک فیلم منتخب ابتدا پخش سپس یک ناقد از منظر حقوقی و یک ناظر از منظر تکنیکی و حوزه فیلم و سینما به نقد و بررسی اثر بپردازند. هم چنین در هر جلسه اگر دسترسی به دست اندرکاران تهیه فیلم فراهم باشد نظرات آنها نیز شنیده شود و گفت و گویی با حاضران در برنامه انجام  پذیرد.

  هر جلسه از سلسله نشست های یاد شده پیشنهادات مشخصی برای توجه بیشتر ابزارهای هنری به حقوق انسانی و متقابلاً بهره مندی عموم افراد از پیام های هنری جهت اعتلای جامعه انسانی ارائه خواهد کرد.

  ضمنا کارگروه هنر و حقوق بشر کمیسیون در تلاش است که به زودی بانکی از فیلم های با محتوای حقوق انسانی از سینمای مستند یا داستانی ایران و جهان ایجاد نماید تا در فرایندهای آموزشی و ترویجی حقوق انسانی قابل بهره برداری برای عموم فعالان مدنی و علاقمندان به پیشبرد حقوق انسانی باشد.

  در اولین برنامه از سلسله نشست های یاد شده، فیلم مستند «سرخو» با موضوع یکی از سنت های غیر انسانی علیه زن (FGM) با حضور کارگردان و تهیه کننده فیلم پخش و نقد و بررسی می شود.

   

    زمان:

  چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

  از ۱۵:۰۰ تا ۱۷:۰۰

   

    مکان:

  تهران، سید خندان، ابتدای سهروردی شمالی، کوچه آتش نشان شهید سلطانی (قرقاول سابق)، پلاک ۲، دفتر مرکزی کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران

   

    توجه!

  موجب امتنان است نظر به محدودیت گنجایش سالن جلسات، متقاضیانِ حضور در برنامه از طریق شماره تلفن ۸۸۷۶۸۶۲۳ حضور خود را قبل از جلسه هماهنگ نمایند.

   

   

  مطالب مرتبط رویداد
  هم اندیشی علمی «بررسی روند اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات؛ دستاوردها و چالش های فراروی برای پیشبرد حقوق مردم»نشست علمی «معرفی و نقد و ارزیابی کتاب اخلاق، جنسیت و زنان» اثر دکتر احمد دیلمینشست علمی «آزادی اجتماعات اعتراضی مسالمت آمیز و ضوابط آن از منظر حقوق داخلی، موازین بین المللی و تجربه دیگر کشورها»
  verification

  بزرگان حقوق ایران

  • حسن دادبان
  • سید عزت الله عراقی
  • سید مصطفی محقق داماد
  • ابوالفضل قاضی شریعت پناهی
  • محسن محبی
  • هدایت الله فلسفی
  • عباس کریمی
  • حسین سیدی کاشانی
  • محمدرضا ضیایی بیگدلی
  logo-samandehi