به منظور بالا بردن دانش حقوقی در زمینۀ داوری و تربیت داوران جوان مجرب، مرکز منطقه ای داوری تهران و مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران در نظر دارند که ششمین دوره مسابقات داوری تجاری را برای حقوقدانان در ایران برگزار نمایند.

این مسابقات برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و فارغ التحصیلان رشته حقوق، کارآموزان وکالت و همچنین وکلا - با کمتر از سه سال سابقه وکالت - علاقه مند به موضوع داوری، طراحی شده است. هدف از برگزاری این مسابقات، آموزش شیوه صحیح داوری در حل و فصل اختلافات تجاری به صورت عملی می باشد.

ثبت نام به صورت تیمی با حداقل ۲ عضو و حداکثر ۶ عضو به عمل می آید. تیم ها می توانند تحت عنوان نهادها، مؤسسات حقوقی معتبر و دانشگاه های سراسر کشور مبادرت به ثبت نام نمایند. پس از اعلام سؤال مسابقه، تیم های شرکت کننده باید برابر جدول زمان بندی اعلام شده، لایحه خواهان را تقدیم دبیرخانه مسابقه نمایند.

این لوایح به قید قرعه میان شرکت کنندگان تبادل شده و سپس، هر گروه باید در زمان مقرر لایحه دفاعیه خود را آماده و به دبیرخانه تقدیم نماید. لوایح شرکت کنندگان توسط داوران مجرب مطالعه خواهد شد و برابر برنامۀ زمان بندی، جلسات استماع داوری برگزار می گردد که در آن ۲ نفر از هر تیم به عنوان سخنگو (یک بار در مقام خواهان و یک بار در مقام خوانده) به دفاع از موکل خود خواهند پرداخت.

به اشخاص و تیم های ممتاز جوایز نفیسی تعلق خواهد گرفت.

 

برنامۀ زمانبندی ششمین دوره مسابقات داوری تجاری به شرح ذیل است:

گشایش ثبت نام: ۰۱ آذر ۱۳۹۹

انتشار مسئله مسابقه: ۱۵ آذر ۱۳۹۹

پایان مهلت برای درخواست رفع ابهامات احتمالی مسئله: ۲۰ آذر ۱۳۹۹

پایان مهلت ثبت نام: ۳۰ آذر ۱۳۹۹

جلسۀ آموزشی توجیهی: ۱۰ دی ۱۳۹۹

پایان مهلت تقدیم لایحۀ کتبی خواهان: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹

تبادل لوایح توسط دبیرخانه: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

پایان مهلت تقدیم لایحۀ کتبی خوانده: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری جلسات استماع (مقدماتی و نهایی): طبق اعلام بعدی

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام اینجا کلیک کنید.

 

 

اشتراک گذاری:
همایش «سازمان ملل متحد در تکاپوی مقابله با تغییرات اقلیمی» _ اردیبهشت ۱۴۰۳نشست علمی «معرفی و نقد کتاب اسلام و مبانی حقوق بشر» _ اردیبهشت ۱۴۰۳نشست علمی «نسبت حقوق و سیاست» _ اردیبهشت ۱۴۰۳
verification