دانشگاه علامه طباطبایی(ره)، اولین دور ملی مسابقات موت داوری بین المللی سرمایه گذاری مستقیم خارجی را با همکاری و مشارکت دبیرخانه موت داوری بین المللی سرمایه گذاری مستقیم خارجی، در ایران برگزار می کند.

 

درباره موت داوری بین المللی سرمایه گذاری مستقیم خارجی:

افزایش سرمایه گذاری بین المللی و رشد معاهدات و قراردادهای سرمایه گذاری بین المللی منجر به توسعه حقوق و مقررات بین المللی شده است که تعهدات موجود بین کشورهای سرمایه پذیر و سرمایه گذاران خارجی و ارجاع اختلافات به داوری های بین المللی را مشخص می نماید. موت داوری بین المللی سرمایه گذاری مستقیم خارجی، اختلافات سرمایه گذاری را مورد بحث قرار می دهد.

سازماندهی موت داوری سرمایه گذاری مستقیم خارجی بر عهده مرکز مطالعات حقوق بین الملل (اطریش) است و علاوه بر مرکز پیش گفته، دانشگاه کینگز کالج لندن، دانشکده حقوق دانشگاه پپردین، دانشکده حقوق دانشگاه سافلک و موسسه داوری آلمان، موسسان این موت به حساب می آیند.

 

در خصوص دور ملی مسابقات:

دانشگاه علامه طباطبایی(ره) مفتخر است که منحصراً با همکاری و مشارکت دبیرخانه موت داوری بین المللی سرمایه گذاری مستقیم خارجی، اولین برگزار کننده دور ملی این مسابقات در ایران باشد.

هدف از برگزاری دور ملی، ایجاد فرصت مناسب جهت ارتقای مهارت های دفاع نوشتاری و گفتاری شرکت کنندگان در موت داوری بین المللی سرمایه گذاری خارجی و تسهیل حضور تیم های ایرانی در دور بین المللی است. در همین راستا، هزینه ثبت نام تیم های شرکت کننده در دور جهانی به برندگان دور ملی تحت عنوان جایزه معتبر «توماس والده» تعلق خواهد گرفت تا امکان حضور تیم ها در دور جهانی تسهیل گردد.

دانشگاه علامه طباطبایی(ره)، نخستین و تاکنون تنها دانشگاه ایرانی است که به تأسیس آکادمی موت داوری سرمایه گذاری خارجی در دانشکده حقوق و علوم سیاسی اقدام نموده است.

اسامی موسسان و مدیران آکادمی موت داوری سرمایه گذاری و مسئولان برگزاری دور ملی به شرح ذیل است:

 

دکتر بهزاد رضوی فرد

معاونت پژوهشی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی(ره)

 

دکتر مقدم ابریشمی

رئیس موت آکادمی سرمایه گذاری خارجی در دانشگاه علامه طباطبایی(ره)

 

مسعود محبوب

مدیر اجرایی موت آکادمی سرمایه گذاری خارجی در دانشگاه علامه طباطبایی(ره)

 

هزینه ثبت نام:

لازم به ذکر است که دور ملی فاقد هرگونه هزینه ای بوده و تیم ها فقط هزینه ثبت نام دور جهانی را می پردازند. هزینه دور جهانی بسته به جایگاه کشور متبوع تیم های متقاضی در گزارش توسعه انسانی، منتشره از سوی برنامه عمران ملل متحد به قرار ذیل است:

  • کشورهای با شاخص توسعه انسانی بسیار بالا و بالا: ۶۰۰ یورو
  • کشورهای با شاخص توسعه انسانی متوسط: ۴۰۰ یورو
  • کشورهای با شاخص توسعه انسانی پایین: ۲۰۰ یورو

باید توجه داشت کشور جمهوری اسلامی ایران، بر اساس گزارش مذکور، جزو کشورهای با شاخص انسانی بالا است.

 

پرونده موت داوری بین المللی سرمایه گذاری مستقیم خارجی سال ۲۰۱۷:

این پرونده، چگونگی رفتار کشور مرکوریا (کشوری که با یک بیماری مسری مواجه شده) با یک سرمایه گذار خارجی که دارای حق اختراع عنصر ترکیبی موثری در درمان نتیجه بخش این بیماری است را مورد بررسی قرار داده است. پرونده فوق الذکر، موضوعات مربوط به نقض قرارداد تهیه ای که مبنای تولید سرمایه گذار و فراهم آورنده امکان سرمایه گذاری در کشور مرکوریا بوده، عدم اجرای رای داوری و سپس اعطای پروانه اجباری به یک تولید کننده داخلی را شامل می شود.

 

ثبت نام:

تنها دانشجویان حقوق و یا کارآموزان وکالت می توانند در این مسابقات شرکت نمایند. 

آخرین مهلت ثبت نام در دور جهانی و اعلام آمادگی برای حضور در دور ملی ۳۱ می سال ۲۰۱۷ میلادی برابر با ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ هجری شمسی است.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص دور ملی اینجـــــا کلیک و یا با رایانامه iran@fdimoot.org مکاتبه نمایید.

برای تأیید حضور در دور ملی و یا کسب اطلاعات بیشتر می توانید نیز می توانید با رایانامه فوق الذکر مکاتبه نمایید.

 

اشتراک گذاری:
همایش «سازمان ملل متحد در تکاپوی مقابله با تغییرات اقلیمی» _ اردیبهشت ۱۴۰۳نشست علمی «معرفی و نقد کتاب اسلام و مبانی حقوق بشر» _ اردیبهشت ۱۴۰۳نشست علمی «نسبت حقوق و سیاست» _ اردیبهشت ۱۴۰۳
verification
زمان ثبت
پنجشنبه 31 فروردین 1396 05:09
باسلام .اینجانب وکیل پایه یک دادگستری می باشم آیا امکان حضور اینجانب نیز فراهم می باشد؟ آیا شرکت در این دوره مستلزم تسلط کامل به زبان انگلیسی است؟
روح اله کامکار
پاسخ
سلام. برای شرکت در مسابقات باید کارآموز وکالت یا دانشجوی حقوق باشید. همچنین تسلط نسبی به زبان انگلیسی لازم است زیرا مسابقات در سطح بین المللی برگزار می شود. با وجود این، پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با اطلاعات تماسی که در متن اطلاعیه درج شده است، تماس حاصل فرمایید. با احترام روابط عمومی دیداد
زمان ثبت
دوشنبه 08 خرداد 1396 12:40
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
آیا حضور در این مسابقات الزاما می بایست در چارچوب یک تیم باشد، یا به صورت انفرادی نیز می توان حاضر شد؟
حمید رضا قنبری
پاسخ
سلام، توضیحات کامل در سایت اصلی مسابقات که لینک آن در قسمت ثبت نام درج شده، موجود است.
زمان ثبت
سه شنبه 29 آبان 1397 00:41
من ۵۸ساله هیتم کارشناسی خقوق دارم میتونم تو موت کورت شرکت کنم؟