اعلامیه جهانی حقوق بشر در دسامبر ۱۹۴۸، به تصویب مجمع عمومی سازمان ملل متحد رسید. در هفتاد سال گذشته، این اعلامیه اساسِ تفکر و فعالیت سازمان در زمینۀ ترویج و حمایت از حقوق بشر در قالب تدوین اسناد بین المللی، ایجاد سازکارهای گوناگون مبتنی بر منشور و معاهدات و دیگر اقدامات از جمله آموزش آن بوده است. فعالیت های نظری و عملی در زمینه آموزش حقوق بشر در دهه های گذشته کمکی برای آگاهی بخشی، فرهنگ سازی، جامعه پذیری و زمینه سازی برای پیشگیری از نقض آن، سهمی مهم در ادبیات و عمل نظام ملل متحد است.

درحالیکه همه اقدامات فوق ارزشمند هستند، اما واقعیات جهان معاصر در زمینۀ نقض گستردۀ حقوق بشر در سطوح مختلف، پرسش هایی را پیرامون چگونگی، کیفیت و ارزیابی ابزارهای تجویزیِ نیل به آن از جمله آموزش حقوق بشر مطرح می سازد. 

انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد در راستای اهداف اساسنامه خود و به مناسبت هفتادمین سالگرد تصویب اعلامیه جهانی حقوق بشر، دوره آموزشی با عنوان «آموزش حقوق بشر: دستاوردها، چالش ها و چشم انداز آینده» را با مشارکت جمعی از استادان دانشگاه ها برگزار می کند. 

محتوای این دوره کوتاه مدتِ آموزشی، مشتمل بر ارائه دروس نظری، تشکیل کارگروه، بهره مندی از ابزارهای کمک آموزشی مانند نمایش و تفسیر فیلم و بازدید خواهد بود. 

 

  استادان (به ترتیب حروف الفبا):

دکتر رضا اسلامی

دانشگاه شهید بهشتی

 

 دکتر کتایون حسینی نژاد

مدرس دانشگاه

 

دکتر مهریار داشاب

دانشگاه علامه طباطبایی(ره)

 

دکتر پوریا عسکری

دانشگاه علامه طباطبایی(ره)

 

دکتر نسرین مصفا [؟]

دانشگاه تهران

 

دکتر رحیم نوبهار

دانشگاه شهید بهشتی

 

دکتر امیرساعد وکیل

دانشگاه تهران

 

  زمان:

پنجشنبه ۰۱ و ۰۸ آذر ۱۳۹۷ (دو روز)

از ۹:۳۰ تا ۱۶:۰۰

 

  مکان:

تهران، خیابان انقلاب (یا خیابان کریم خان)، خیابان استاد نجات اللهی (ویلا)، نبش پارک ورشو، خانه اندیشمندان علوم انسانی، طبقه دوم، سالن خیام

 

  شرایط و نحوه ثبت نام در دوره:

واریز مبلغ ۲۵۰.۰۰۰ هزار تومان (دویست و پنجاه هزار تومان) به شماره کارت  ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۱۵۹۶۸۰۴ بانک تجارت، شعبه انقلاب - فلسطین، کد ۱۸۵. این مبلغ برای اعضای انجمن ۲۲۵.۰۰۰ هزار تومان است.

از متقاضایان محترم درخواست می گردد، اسکن فیش واریز را همراه با اطلاعات زیر در قالب فایل وُرد (word) به آدرس ایمیل iauns.ir.2011@gmail.com ارسال نمایند (لطفاً در قسمت موضوع ایمیل «ثبت نام در دورۀ آموزشی» قید شود)، در غیر اینصورت ثبت نام قطعی تلقی نخواهد شد و امکان شرکت در دوره فراهم نمی گردد:

 

نام و نام خانوادگی به فارسی:

نام و نام خانوادگی به انگلیسی:

رشتۀ تحصیلی:

مقطع تحصیلی:

شماره تلفن همراه:

آدرس ایمیل:

 

  توجه!

در پایان دوره، گواهینامه از سوی انجمن به شرکت کنندگان اعطاء خواهد شد. (اعطای گواهینامه منوط به حضور کامل در دوره است)

در صورت وجود هرگونه پرسش یا ابهامی با دفتر انجمن به شماره ۸۱۰۳۲۲۰۱ - ۰۲۱ (تماس روزهای یکشنبه و سه شنبه) و یا همراه ۸۱۲۸۴۷۸ – ۰۹۱۲ تماس حاصل فرمایید.

 

 

اشتراک گذاری:
همایش «سازمان ملل متحد در تکاپوی مقابله با تغییرات اقلیمی» _ اردیبهشت ۱۴۰۳نشست علمی «معرفی و نقد کتاب اسلام و مبانی حقوق بشر» _ اردیبهشت ۱۴۰۳نشست علمی «نسبت حقوق و سیاست» _ اردیبهشت ۱۴۰۳
verification