وب سایت حقوقی دیداد در نظر دارد در راستای تسهیل ارتباط علمی میان دانشجویان و پژوهشگران با استادان و صاحب نظران و فرآهم آوردن شرایطی که تمامی علاقمندان امکان ارتباط موثر با متخصصین را داشته باشند، به صورت مستمر نسبت به برگزاری جلسات گفتگو در زمینه های مشخص و با حضور استادان، صاحب نظران و متخصصین اقدام نماید.

 

در همین راستا، اولین جلسه از این سلسله جلسات، به گفتگو با دکتر پوریا عسکری (عضو هئیت علمی دانشگاه تربیت مدرس ـ گروه حقوق بین الملل، مشاور حقوقی دفتر نمایندگی کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ در تهران و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز) اختصاص داده شده است.

 

گفتگو با دکتر عسکری پیرامون سه موضوع اصلی صورت خواهد گرفت:

 

۱. حقوق مخاصمات مسلحانه (حقوق توسل به زور و حقوق بین المللی بشردوستانه)

۲. نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر

۳. مسابقات شبیه سازی دیوان بین المللی کیفری (موت کورت)

 

ضمن تشکر از دکتر عسکری که دعوت دیداد برای حضور در اولین جلسۀ گفتگوی مجازی را مورد پذیرش قرار دادند، از تمامی دانشجویان، پژوهشگران و علاقمندان به موضوعات پیش گفته، دعوت می شود تا پرسش های خود را در چارچوب موضوعات بالا برای دیداد ارسال نمایند. پرسش های ارسال شده، پس از بررسی و ارزیابی اولیه، دسته بندی خواهد شد و در جلسه ای که با ایشان برگزار می شود، مطرح خواهد شد.

 

در نهایت، پرسش و پاسخ های مطرح شده در قالب یک گفتگوی منسجم بر روی دیداد درج می گردد.

 

* آخرین مهلت ارسال پرسش های دانشجویان، پژوهشگران و سایر علاقمندان به مباحث مذکور، ۳۰ دی ماه ۱۳۹۳ خواهد بود.

 

** لطفاً پرسش های خود را به آدرس info@didad.ir ارسال و یا در قسمت نظرات همین پُست (پایین صفحه) درج بفرمایید.

 

اشتراک گذاری:
فراخوان حمایت مرکز امور حقوقی بین المللی ریاست جمهوری از  پایان نامه  ها و رساله های دانشگاهیفرصت مطالعاتی مرکز امور حقوقی بین المللی برای اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور _ ۱۴۰۱آغاز به کار صفحه دیدبانان دادگستر (دیداد) بر روی شبکۀ اجتماعی لینکدین به منظور انعکاس اخبار و رویدادهای خارجی
verification