رییس دفتر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی از برقراری تفاهم‌ نامه‌ای بلند مدت بین این دانشگاه و قوۀ قضاییه در راستای کاهش جرایم اجتماعی خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، یاسر هاشمی در نخستین همایش نقش دانش و دانشگاهیان در پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی که با حضور هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، قائم‌ مقام حوزۀ پیشگیری قوۀ قضاییه، جمعی از دانشجویان و اساتید در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی رودهن برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی در زمینۀ علمی و عملی کشور گام‌های موثری را برداشته است.

وی ادامه داد: این مرکز بزرگ علمی کشور تا کنون نزدیک به 80 هزار فرصت اشتغال در جامعه ایجاد کرده است؛ هاشمی تصریح کرد: علاوه بر این تعلیم و تربیت یک میلیون و ششصد نفر از فرزندان این مرز و بوم را می‌ توان در ردیف دیگر گام‌ های اشتغال‌ زایی دانشگاه آزاد اسلامی قرار داد.

رییس دفتر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: بدین ترتیب نمی‌ توان از نقش بارز این مرکز ملی برای جلوگیری از وقوع جرایم و آسیب‌های اجتماعی گذشت.

وی از برقراری تفاهم‌ نامه‌ای بلند مدت بین دانشگاه آزاد اسلامی و قوۀ قضاییۀ کشور در راستای کاهش جرایم اجتماعی خبر داد.

هاشمی گفت: همه باید در مسیر کاهش علل و عوامل آسیب‌ های اجتماعی تلاش جامع داشته باشیم.

رییس دفتر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: بنابراین دانشگاه آزاد اسلامی تفاهم‌ نامه‌ ای بلند مدت با قوۀ قضاییه منعقد ساخت تا تأثیر بسزای خود را بیفزاید.

وی با اشاره به نحوۀ همکاری‌ های آینده بین دانشگاه آزاد اسلامی و قوۀ قضاییه اظهار داشت: این دو نهاد در مسیر کاهش وقوع جرایم در جامعه همکاری‌ های بسیاری خواهند داشت.

هاشمی افزود: همایش امروز واحد رودهن تنها یکی از ده‌ها و صدها برنامه و طرح مورد تاکید دانشگاه آزاد اسلامی و قوۀ قضاییه خواهد بود.

رییس دفتر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی از انتخاب واحد رودهن به عنوان دبیرخانۀ دائمی این همایش خبر داد و افزود: رودهن به دلیل ویژگی‌ های بی‌ نظیر نزدیکی به پایتخت و داشته‌ های بالقوۀ علمی به عنوان محل دائمی دبیرخانه همایش پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی انتخاب خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم با اجرای طرح‌ های مورد نظر قوۀ قضاییه و دانشگاه آزاد اسلامی محیطی سالم در مرکز علمی و به طبع آن جامعه ایجاد شود.

هاشمی گفت: نتایجی که بتوان در آینده نه چندان دور به صورت آماری به مردم ارائه داد.

این همایش با سخنرانی دیگر مسئولان قوه قضاییه و دانشگاه آزاد ادامه یافت. در این همایش از تنی چند از مسئولان قوه قضاییه و دانشگاه آزاد اسلامی تقدیر به عمل آمد.


منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
برای مشاهدۀ اصل خبر بر روی لینک ذیل کلیک نمایید.


اشتراک گذاری:
نشست تخصصی «شروط صدور قرار موقت دیوان بین المللی دادگستری با تأکید بر صلاحیت علی الظاهر» _ آذر ۱۴۰۲همایش ملی «تحلیل ابعاد مختلف رأی دیوان بین المللی دادگستری در قضیۀ بعضی اموال ایران» _ مهر ۱۴۰۲طرح دعوی دولت های کانادا، سوئد، اوکراین و بریتانیا علیه دولت ایران در دیوان بین المللی دادگستری به دلیل نقض کنوانسیون مونترال – تیر ۱۴۰۲