کتاب مجموعه مقالات در بزرگداشت شادروان پروفسور فرانسوا ریگو با تلاش جمعی از نویسندگان و صاحب نظران برجستۀ ایرانی و خارجی با عنوان «حقوق بین الملل در تکاپو» (International Law in Motion) شامل ۱۹ مقاله به زبان های انگلیسی و فرانسوی توسط انتشارات دانشگاه لوون بلژیک منتشر شد.

مجموعه مزبور با ابتکار و حمایت های مرکز امور حقوقی بین المللی ریاست جمهوری و به پاس خدمات ارزنده شادروان پروفسور ریگو به حقوق بین الملل و نگاه بی طرفانه و همه جانبه گرایانه وی در نظریه و عمل در هر دو پهنه حقوق بین الملل عمومی و حقوق بین الملل خصوصی گردآوری شده است. گردآوری این مجموعه مدیون ابتکار و تلاش های استاد ارجمند جناب آقای دکتر محسن محبی است. استادان فرهیخته ای چون پروفسور پله، پروفسور لوو و پروفسور دارژان به همراه دکتر محبی مسئولیت سردبیری این مجموعه را برعهده داشته اند.

اهمیت این مجموعه برای دولت ایران و نهادهای دانشگاهی آن و مشارکت پُر رنگ استادان ایرانی از این جهت است که پروفسور ریگو سال ها به عنوان مشاور حقوقی در پرونده های متعددی با دولت ایران همکاری کرد. وی همچنین در پرونده سکوهای نفتی به عنوان قاضی اختصاصی دولت جمهوری اسلامی ایران نزد دیوان بین المللی دادگستری منصوب شد.

 

 

توجه!

فایل پی دی اف فهرست مقاله های موجود در این کتاب به زبان انگلیسی از اینجـــا و به زبان فارسی از اینجـــا قابل دریافت است. همچنین فایل پی دی اف دیباچه انگلیسی کتاب به قلم استادان محبی و دارژان از اینجـــا قابل دریافت است.

نسخه ای از این کتاب در کتابخانه مرکز امور حقوقی بین المللی جهت مطالعه علاقمندان در دسترس است.

 

 

 

اشتراک گذاری:
نشست تخصصی «شروط صدور قرار موقت دیوان بین المللی دادگستری با تأکید بر صلاحیت علی الظاهر» _ آذر ۱۴۰۲همایش ملی «تحلیل ابعاد مختلف رأی دیوان بین المللی دادگستری در قضیۀ بعضی اموال ایران» _ مهر ۱۴۰۲طرح دعوی دولت های کانادا، سوئد، اوکراین و بریتانیا علیه دولت ایران در دیوان بین المللی دادگستری به دلیل نقض کنوانسیون مونترال – تیر ۱۴۰۲
verification