نام: دروغ گو دروغ گو

شعار فیلم: به من اعتماد کنید

سال تولید: ۱۹۹۷

کارگردان: تام شادیاک

بازیگران: جیم کری، مائورا تیرنی و جاستین کوپر و ...

محصول: امریکا

مدت زمان: ۰۱ ساعت و ۲۸ دقیقه​

ارزش دیدن فیلم برای حقوقی ها: بسیار زیاد / زیاد / معمولی / کم / بسیار کم​

 

  معرفی فیلم

فیلم «دروغ گو دروغ گو» محصول ۱۹۹۷ امریکا و از معدود فیلم هایی است که داستان زندگی شخصی و حرفه ای یک وکیل را با زبان طنز و غیر جدی دنبال می کند.

 

  داستان (خطر لو رفتن داستان)

داستان این فیلم درباره فلچر رید (با هنرنمایی جیم کری)، یک وکیل پرحرف و دروغگوی ذاتی است که در زمینه دروغ گفتن هیچ کس توان رقابت با وی را ندارد و زندگی و حرفه وی نیز بر پایه دروغ بنا شده است. همسر، فرزند و اطرافیان وی دل خوشی از این وکیل بد قول و دروغگو ندارند و از سوی دیگر، موسسه حقوقی که فلچر در آن فعالیت می کند، پرونده سنگینی را به وی سپرده است که موفقیت در آن مستلزم داستان پردازی و خلاف واقع نشان دادن واقعیات است و بدیهی است که وکیلی بهتر از فلچر برای این کار وجود ندارد. اما یک اتفاق، تمام پیش بینی ها را نقش بر آب می کند و مسیر زندگی این وکیل دروغگو را تغییر می دهد ...

 

  پیام حقوقی فیلم

فیلم با محوریت قرار دادن مسئله دروغ در زندگی روزمره و به خصوص حرفه وکلا که ممکن است حق را ناحق و نا حق را حق جلوه دهند، سعی در نکوهش این عمل زشت با زبان طنز دارد. به علاوه فیلم سعی دارد مزیت های صادق و راست گو بودن را نیز نمایش دهد.

 

  ارزش دیدن فیلم برای حقوقی ها

با توجه به اینکه اکثر فیلم هایی که تا کنون با محوریت زندگی وکلا ساخته شده اند دارای فضایی جدی، سنگین و تاریک و پیچیده هستند، فیلم دروغگو دروغگو با بازی جذاب جیم کری و فضای شاد و سرخوشش، در حکم یک زنگ تفریح در میان سایر فیلم های مشابه به حساب می آید که لحظه های مفرحی را خلق می کند و ارزش یک بار دیدن و تجربه کردن فضایی جدید را دارد.

 

در صورتیکه شما نیز این فیلم را دیده اید، می توانید نظر خود را با دیگران در میان بگذارید.

 

 

اشتراک گذاری:
حقوق و ادبیات: معرفی کتاب «۱۹۸۴» (۱۹۴۹)حقوق و ادبیات: معرفی کتاب «وداع با اسلحه» (۱۹۲۹)حقوق و سینما: معرفی فیلم «وکیل لینکلن» (۲۰۱۱)
verification
زمان ثبت
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1396 07:05
بعد از فیلم ماسک، این فیلم جیم کری عالی بود.
طرفدار جیم کری
زمان ثبت
شنبه 09 اردیبهشت 1396 07:19
کار بسیار خوبی انجام میدهید که فیلم های حقوقی را معرفی می کنید. لطفا ادامه بدید
سمیه خاتمی