مرجع اخبار و اطلاعات حقوقی
  info@didad.ir
  چهارشنبه 26 مهر 1396
  سومین دوره «مسابقات داوری تجاری» _ آذر ۱۳۹۶

  مرکز منطقه ای داوری تهران و مرکز داوری اتاق ایران، پیرو برگزاری موفق دو دوره «مسابقات داوری تجاری» در سال های گذشته، سومین دوره «مسابقات داوری تجاری» را  برگزار می کنند.

  هدف از سازمان دهی و برگزاری مسابقه داوری تجاری، آموزش اسلوب صحیح داوری در حل وفصل اختلافات تجاری به صورت عملی می باشد. شرکت کنندگان این مسابقات با طرح دعوی، ارائه لوایح دفاعی یا طرح دعوی متقابل فرصت آشنایی با قواعد شکلی و ماهوی یک نمونه عملی داوری را هم در مقام خواهان و هم در مقام خوانده خواهند داشت. 

  مسابقه مزبور به شیوه ای طراحی شده است که طی آن نه تنها قواعد شکلی و مباحث مربوط به حقوق ماهوی مطرح می شوند، بلکه شرکت کنندگان با نکات ظریف و تکنیک های غیرحقوقی که معمولاً در ارائه و دفاع از دعاوی در مقابل دیوان های داوری مدنظر قرار می گیرند، آشنایی پیدا می کنند. علاوه بر این ها، این مسابقه فرصتی را فراهم می آورد تا شرکت کنندگان آشنایی مناسبی با ادبیات حقوقی داخلی و بین المللی موجود درزمینهٔ داوری کسب نمایند.

   

  تقویم سومین دوره «مسابقات داوری تجاری» به شرح ذیل است:

   

  گشایش ثبت نام ۰۱ آذر ۱۳۹۶​
  پایان مهلت ثبت نام ۳۰ آذر ۱۳۹۶​
  انتشار مسئله مسابقه ۰۵ دی ۱۳۹۶
  شفاف سازی مسئله مسابقه ۱۵ دی ۱۳۹۶
  پایان مهلت تقدیم لایحه کتبی خواهان ۱۵ بهمن ۱۳۹۶
  تبادل لوایح توسط دبیرخانه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶
  پایان مهلت تقدیم لایحه کتبی خوانده ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
  برگزاری جلسات استماع (مقدماتی و نهایی) اردیبهشت ۱۳۹۷

   

    توجه!

  برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مسابقات داوری تجاری و یا ثبت نام در این مسابقات، به وب سایت رسمی مسابقات به نشانی www.iramc.ir مراجعه نموده و یا با تلفن های ۸۸۳۲۴۱۸۲ (۰۲۱) و ۸۸۸۴۶۰۴۸ (۰۲۱) تماس حاصل نمایید.

   

  مطالب دیگر رویدادها
  فراخوان ثبت نام در برنامه آموزش مجازی «بازاندیشی پیرامون گزیده ای از مطالعات راجع به امام علی و حقوق بشر» _ خرداد ۱۳۹۸نشست تخصصی «تابعیت فرزندان متولد از مادران ایرانی: بررسی لایحه اعطای تابعیت به فرزندان دارای همسر خارجی» _ اردیبهشت ۱۳۹۸مراسم «جایزه حقوق شهروندی» دانشگاه علامه طباطبائی – اردیبهشت ۱۳۹۸نشست علمی «تأمین صلح و امنیت بین المللی در وضعیت کنونی اقدامات یکجانبه ایالات متحده امریکا» _ اردیبهشت ۱۳۹۸کارگاه آموزشی «چگونگی تنظیم و انعقاد توافق های بین المللی جمهوری اسلامی ایران با دولت ها و سازمان های بین المللی» _ اردیبهشت ۱۳۹۸
  verification
  زمان ثبت
  شنبه 06 آبان 1396 02:17
  روشنک حموله
  درود و احترام ...
  سپاس از اطلاع رسانیتون
  قسمت آخر که قید برگزاذی جلسات استماع داره
  فکر میکنم تاریخش رو اشتباه قید کردین
  1397 نه 1396
  پاسخ
  سلام خانم حموله
  ممنون از تذکر شما.
  اصلاح شد

  بزرگان حقوق ایران

  • سید عزت الله عراقی
  • سید مصطفی محقق داماد
  • ابوالفضل قاضی شریعت پناهی
  • محسن محبی
  • هدایت الله فلسفی
  • عباس کریمی
  • حسین سیدی کاشانی
  • محمدرضا ضیایی بیگدلی
  • داود هرمیداس باوند
  logo-samandehi