مرجع اخبار و اطلاعات حقوقی
info@didad.ir
دوشنبه 08 آبان 1391
همایش بین المللی حقوق عمومی در قرآن کریم

 

کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی یونسکو در دانشگاه شهید بهشتی با همکاری معاونت حقوقی ریاست جمهوری و حضور نهادهای معتبر دولتی، دانشگاهی و غیر دولتی «همایش بین المللی حقوق عمومی در قرآن کریم» را برگزار می نمایند.

 

محور اول: حقوق و آزادی های اساسی در قرآن کریم

 

کرامت انسان در قرآن کریم، مفهوم حق و تکلیف در قرآن کریم، اصل آزادی در قرآن کریم، اصل برابری در قرآن کریم، آزادی اندیشه و بیان در قرآن کریم، آزادی احزاب و تشکل ها در قرآن کریم، حق انتخاب و تعیین سرنوشت در قرآن کریم، حق نظارت و انتقاد نسبت به حاکمان در قرآن کریم (با توجه به اصل امر به معروف و نهی از منکر)، حریم خصوصی در قرآن کریم، حقوق اقلیت ها در قرآن کریم، حقوق زن در قرآن کریم، حق امنیت فردی در قرآن کریم، حق مالکیت و آزادی های اقتصادی در قرآن کریم، حق بر تامین اجتماعی در قرآن کریم، حقوق شهروندی در قرآن کریم، حقوق بشر و حقوق بشردوستانه در قرآن کریم.

 

محور دوم: دولت و حکمرانی در قرآن کریم

 

مشروعیت حکومت در قرآن کریم، تشکیل و انتقال حکومت در قرآن کریم، شرایط زمامدار در قرآن کریم، چگونگی حکمرانی در قرآن کریم، وظایف و اختیارات حکومت در قرآن کریم، حدود اختیارات حکومت برای مداخله در حقوق اشخاص، شفافیت، پاسخگویی و مسئولیت حکومت در قرآن کریم، حاکمیت قانون در قرآن کریم، نقش قرآن کریم در قانونگذاری.

 

زمان برگزاری: دوشنبه ۱۵ آبان ماه ۱۳۹۱

 

نشانی محل برگزاری: تهران، اوین، دانشگاه شهید بهشتی، مرکز همایش های بین المللی دانشگاه

 

 

* شرکت در این همایش برای عموم آزاد میباشد و گواهی شرکت صرفاً به ثبت نام کنند گان ارائه خواهد شد.

 

 

شرایط ثبت نام

 

۱. تکمیل فرم ثبت نام و ارسال آن به رایانامه زیر:

Conf.reg1912@yahoo.com

 

* برای دریافت فرم ثبت نام اینجــــــــــــــــــــــــا کلیک نمایید؛ (کلیک راست کرده و گزینه  Save link as را انتخاب نمایید).

 

۲. واریز ملبغ ۲۵۰,۰۰۰ ریال (دویست و پنجاه هزار ریال معادل بیست و پنج هزار تومان) به شماره حساب ۰۳۴۲۲۸۲۵۵۵ بانک تجارت شعبه دانشگاه شهید بهشتی کد ۳۴۲۰ به حساب درآمدهای اختصاصی دانشگاه شهید بهشتی و ارسال اسکن فیش به ایمیل فوق یا از طریق فکس.

 

آخرین مهلت ثبت نام: ۱۰ / ۰۸ / ۹۱

 

* قطعیت ثبت نام شما منوط به پاسخ به درخواست ثبت نام شما از طریق رایانامه فوق، ظرف مدت یک هفته از تاریخ ارسال آن میباشد.

 

 

تلفن / فکس: ۳ – ۲۲۴۳۱۹۱۲

 

مسئول هماهنگی: خانم فرزام

 

وبگاه:   http://chpd.sbu.ac.ir

 

رایانامه:    info.chpd@mail.sbu.ac.ir

 

 

مطالب دیگر رویدادها
سمینار «داوری بین المللی در کشورهای در حال توسعه» _ مهر ۱۳۹۷دوره آموزشی «فهم و شناخت رویه قضائی دیوان بین المللی دادگستری» _ شهریور ۱۳۹۷نشست علمی «ارزیابی تحولات جدید کشورهای اسلامی از حیث رعایت اعلامیه حقوق بشر در اسلام مصوب ۱۹۹۰ قاهره» _ مرداد ۱۳۹۷نشست تخصصی «چالش های حقوقی حکمرانی آب؛ با رویکرد ویژه به بحران منابع آب کشور» _ تیر ۱۳۹۷نشست تخصصی «دریای خزر؛ تحدید حدود مناطق دریایی، ژئوپلتیک» _ تیر ۱۳۹۷
verification

پیشنهاد دیداد

بزرگان حقوق ایران

  • سید مصطفی محقق داماد
  • ابوالفضل قاضی شریعت پناهی
  • محسن محبی
  • هدایت الله فلسفی
  • عباس کریمی
  • حسین سیدی کاشانی
  • محمدرضا ضیایی بیگدلی
  • داود هرمیداس باوند
  • منوچهر موتمنی طباطبایی