مرجع اخبار و اطلاعات حقوقی
info@didad.ir
یکشنبه 19 مرداد 1393
همایش بین‏ المللی «تجارت و اقتصاد الکترونیکی»

انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران در راستای تحقق اهداف کلان کشور در افق چشم‏ انداز ۲۰ ساله، هشتمین همایش ملی و دومین همایش بین‏ المللی تجارت و اقتصاد الکترونیکی، با هدف ارائه دستاوردهای اجرایی شدن نقشه راه توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی ایران و پیاده سازی طرح ها و پروژه های پایلوت در کشور (از مجموعه خروجی های نقشه راه) و نیز به منظور رصد تجارت و اقتصاد الکترونیکی در ایران با استفاده از شاخص های بومی اندازه گیری تجارت و اقتصاد الکترونیکی شامل بانکداری الکترونیکی، بیمه الکترونیکی، گردشگری الکترونیکی، بلوغ الکترونیکی در بنگاه ها و سازمان ها و ... در هفت محور اصلی توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی شامل:

 

- سیاست‏ها و چشم ‏اندازهای کشور

- فنی و ارتباطی

- حقوقی و قانونی

- امنیت و اعتماد

- آموزش و مهارت‏های انسانی

- اقتصادی تجاری

- کاربرد و نوآوری

 

و طی روزهای ۲۷ لغایت ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۳ در محل سالن همایش های بین المللی برج میلاد برگزار می شود. همچنین بررسی آخرین پیشرفت های جهانی در حوزه تجارت و اقتصاد الکترونیکی یکی دیگر از اهداف این هم اندیشی ملی - بین المللی است. تقدیر از برترین مقالات ارائه شده به همایش، اعطای نشان ملی درجه ۱، ۲ و ۳ تجارت و اقتصاد الکترونیکی به فعالان این حوزه، معرفی سازمان ها، شرکت ها، بانک ها و بیمه های برتر در ارائه خدمات الکترونیکی، تقدیر از اصحاب رسانه برتر در اطلاع رسانی و آگاه سازی این حوزه و ... از جمله دیگر اهداف این همایش می باشد.

لذا مهلت ارسال مستندات لازم برای بررسی و انتخاب برترین ها در کلیه بخش های اعلام شده تا تاریخ ۳۱ مرداد ماه ۱۳۹۳ تعیین شده است. برگزاری کارگاههای آموزشی و نمایشگاههای تخصصی تجارت و اقتصاد الکترونیکی در حوزه های نرم افزار، سخت افزار، شبکه و ارائه خدمات فناوری اطلاعات از جمله فعالیت های جانبی همایش است. شایان ذکر است که مهلت ارسال مقالات تا ۳۱ مرداد ماه ۱۳۹۳ تعیین شده و به‏ منظور تقدیر از فکر و اندیشه، به برترین مقالات، جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر اینجـــــــــــا کلیک کنید.

 

همایش بین‏ المللی «تجارت و اقتصاد الکترونیکی»
مطالب دیگر رویدادها
نشست علمی «حقوق و فناوری اطلاعات»نشست هم اندیشی علمی «بررسی وضعیت سرپرستی کودک و نوجوان بی سرپرست در نظام حقوقی ایران؛ از نظر تا عمل»نمایشگاه آثار نقاشی «حمایت از حقوق حیوانات با تمرکز بر یوز پلنگ ایرانی»سمینار «افزایش تقاضا برای رسیدگی به اختلافات تجاری از طریق داوری در اتاق بازرگانی بین المللی»دومین دوره آموزشی «داوری بین المللی» _ ۲۰۱۷ لاهه
 

بزرگان حقوق ایران

  • سید مصطفی محقق داماد
  • ابوالفضل قاضی شریعت پناهی
  • محسن محبی
  • هدایت الله فلسفی
  • عباس کریمی
  • حسین سیدی کاشانی
  • محمدرضا ضیایی بیگدلی
  • داود هرمیداس باوند
  • منوچهر موتمنی طباطبایی