مرجع اخبار و اطلاعات حقوقی
  info@didad.ir
  شنبه 02 مرداد 1395
  نشست علمی _ تخصصی «حقوق شهروندی و حقوق فرهنگی اقوام ایرانی»

  حق فرهنگی حقی است که صاحب حق بر فرهنگ یا عرصه های مرتبط با فرهنگ خویش داراست و همانند دیگر حق های بشری، صاحب تکلیف در برابر این حقوق، دولت ها هستند. تمامی افراد بشر فارغ از وابستگی به گروه یا طبقه ی اجتماعی خاصی، از حقوق فرهنگی بهره مندنداما از آنجا که فرهنگ با خود معنای گروه و جمع را به همراه دارد، حقوق فرهنگی نیز در اجتماعات و بافت گروهی است که نمود و بروز پیدا می کند. اقوام ایرانی، واحدهای خاص فرهنگی هستند که دارندگان و حاملان و برخورداران این حقوق فرهنگی محسوب می شوند.

  توضیح و تبیین حقوق فرهنگی اقوام ایرانی به عنوان ساکنان و صاحبان تاریخی این سرزمین، مولفه اساسی و بنیادی حقوق شهروندی ایرانیان است که علاوه بر مطلوبیت ذاتی پاسداری از این حقوق، می تواند نقش ارزنده ای در مواجهه با تهاجم فرهنگی و حفظ سبک زندگی ایرانی داشته باشد .

  از این رو، دبیرخانه دائمی کنگره بین المللی حقوق شهروندی با همکاری موسسه دانش گستر حقوق شهروندی، پنجمین نشست از سلسله نشست های علمی - تخصصی حقوق شهروندی را با عنوان «حقوق شهروندی و حقوق فرهنگی اقوام ایرانی» برگزار می کند.

   

  سخنران:

  دکتر ستار عزیزی

  دانشیار دانشگاه بوعلی سینا

  مولف کتاب حمایت از اقلیت ها در حقوق بین الملل

   

  زمان:

  چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵

  از ۱۷:۰۰ تا ۱۹:۰۰

   

  مکان:

  تهران، خیابان سمیه، نرسیده به خیابان مفتح، خیابان خاقانی، جنب دانشگاه خوارزمی، پلاک ۷۹، ستاد توانمندسازی فعالیت های مردم نهاد

   

  توضیحات:

  - حضور کلیه علاقمندان در این نشست آزاد و رایگان ولی مشروط به ثبت نام است.

  - به شرکت کنندگان در نشست گواهی معتبر حضور در جلسه اعطاء می گردد.

  - متقاضیان جهت ثبت نام می توانند تا پایان ساعت اداری روز سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ با شماره تلفن دبیرخانه ۸۸۸۳۱۰۶۵ (۰۲۱) تماس و یا درخواست خود را به نشانی اینترنتی workshop.hsh@gmail.com  ارسال نمایید.

   

  * حضور فعالان و علاقمندان به موضوع حقوق شهروندی، حقوق اقوام و حقوق فرهنگی در این نشست موجب غنای بیشتر آن خواهد شد.

   

  مطالب دیگر رویدادها
  نشست علمی «گسترش قلمرو داوری به اشخاص ثالث» _ دی ۱۳۹۷نشست تخصصی «حقوق شهروندی در معماری شهری مبتنی بر آموزه های اسلامی» _ دی ۱۳۹۷سمینار «هفتاد سال با حقوق بشر» _ آذر ۱۳۹۷نشست تخصصی «حق شرط در حقوق معاهدات؛ تحلیلی بر رویه جمهوری اسلامی ایران» _ آذر ۱۳۹۷کارگاه علمی «چگونگی آغاز و اداره فرایند داوری در اتاق بازرگانی بین المللی» _ آذر ۱۳۹۷
  verification

  پیشنهاد دیداد

  بزرگان حقوق ایران

  • سید مصطفی محقق داماد
  • ابوالفضل قاضی شریعت پناهی
  • محسن محبی
  • هدایت الله فلسفی
  • عباس کریمی
  • حسین سیدی کاشانی
  • محمدرضا ضیایی بیگدلی
  • داود هرمیداس باوند
  • منوچهر موتمنی طباطبایی
  logo-samandehi