مرجع اخبار و اطلاعات حقوقی
info@didad.ir
یکشنبه 27 تير 1395
نشست علمی _ تخصصی «حقوق شهروندی در آیینه محیط زیست شهری»

وقتی سخن از حقوق شهروندی به میان می آید غالباً مفاهیم انتزاعی و مجردی چون حقوق مدنی و سیاسی، حقوق اقتصادی و اجتماعی و حق بر توسعه به ذهن تداعی می کند. بی تردید تحقق و تضمین این حقوق به بالندگی و تکامل فردی و اجتماعی منتهی می شود، اما در سطح ملموس تر و قابل دسترس تری هم می توان به حقوق شهروندی پرداخت و آن توجه به حقوق شهروندان در محیط و زیستگاه فیزیکی آنان است که در ظرف تمامی فعالیت های مادی و معنوی شهروندان است.

از این رو، دبیرخانه دائمی کنگره بین المللی حقوق شهروندی با همکاری موسسه دانش گستر حقوق شهروندی، چهارمین نشست از سلسله نشست های علمی - تخصصی حقوق شهروندی را با عنوان «حقوق شهروندی در آیینه محیط زیست شهری» برگزار می کند.

این نشست بر آن است تا با تکیه بر «شهر شهروند مدار»،  حقوق شهروندان را در محیط زیست شهری مورد توجه قرار داده و ضمن احصای برخی از مصادیق به راهکارهای تحقق و تضمین آنها و همچنین تبیین وظایف و تکالیف مدیریت شهری در این حوزه بپردازد.

حق دسترسی یکسان به خدمات شهری، حق استفاده از اماکن عمومی (از قبیل پارک ها، مساجد، کانون های فرهنگی و ...)، حق بر مناظر و چشم اندازهای مناسب، حق بر حفظ حریم خصوصی، حق بر استفاده از محیط شهری استاندارد از جمله موضوعاتی است که در این نشست به بحث گذاشته می شود.

 

مدیر نشست:

دکتر حمید رضا علومی یزدی

دانشیار دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی

مشاور معاون حقوقی رییس جمهور

 

زمان:

چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵

از ساعت ۱۷:۰۰ تا ۱۹:۰۰

 

مکان:

تهران، اتوبان جلال آل احمد، اول اتوبان کردستان، ساختمان معاونت اجتماعی و امور فرهنگی شهرداری تهران، سالن اشراق.

 

توضیحات:

- حضور کلیه علاقمندان در این نشست آزاد و رایگان می باشد.

- به کلیه شرکت کنندگان در نشست گواهی حضور از سوی نهاد های برگزار کننده اعطاء می گردد.

- صدور گواهی علمی منوط به ثبت نام قبلی می باشد.

- متقاضیان جهت ثبت نام می توانند تا پایان ساعت اداری روز سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ با شماره تلفن دبیرخانه ۸۸۸۳۱۰۶۵ (۰۲۱) تماس و یا درخواست خود را به نشانی اینترنتی workshop.hsh@gmail.com  ارسال نمایید.

 

* حضور فعالان و علاقمندان به موضوع حقوق شهروندی، حقوق محیط زیست و کارشناسان حوزه مدیریت شهری در این نشست موجب غنای بیشتر آن خواهد شد.

 

مطالب دیگر رویدادها
نشست تخصصی «حق شرط در حقوق معاهدات؛ تحلیلی بر رویه جمهوری اسلامی ایران» _ آذر ۱۳۹۷کارگاه علمی «چگونگی آغاز و اداره فرایند داوری در اتاق بازرگانی بین المللی» _ آذر ۱۳۹۷دوره آموزشی «آموزش حقوق بشر: دستاوردها، چالش ها و چشم انداز آینده» _ آذر ۱۳۹۷نشست تخصصی به مناسبت «هفتادمین سالگرد تأسیس کمیسیون حقوق بین الملل» _ آبان ۱۳۹۷نشست تخصصی «حفاظت از محیط زیست در مخاصمات مسلحانه غیر بین المللی» _ آبان ۱۳۹۷
verification
زمان ثبت
سه شنبه 29 تير 1395 15:56
محمدی
ممنون بابت اطلاع رسانی خوب و به موقع شما
http://danapub.ir

پیشنهاد دیداد

بزرگان حقوق ایران

  • سید مصطفی محقق داماد
  • ابوالفضل قاضی شریعت پناهی
  • محسن محبی
  • هدایت الله فلسفی
  • عباس کریمی
  • حسین سیدی کاشانی
  • محمدرضا ضیایی بیگدلی
  • داود هرمیداس باوند
  • منوچهر موتمنی طباطبایی
logo-samandehi
logo-samandehi