مرجع اخبار و اطلاعات حقوقی
info@didad.ir
شنبه 16 ارديبهشت 1396
مسابقات موت کورت ۱۳۹۶ یادواره هانری دونان _ اردیبهشت ۱۳۹۶

مسابقات موت کورت یادواره هانری دونان، مسابقاتی است که با حمایت کمیته بین المللی صلیب سرخ در منطقه جنوب شرق آسیا و برای ترویج مفاهیم حقوق بین الملل بشردوستانه و آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان حقوق با این شاخه مهم حقوق بین الملل برگزار می گردد.

در سال های گذشته، دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ  در تهران در راستای رسالت سازمانی در ترویج و پاسداری از حقوق بین المللی بشردوستانه با همکاری دبیرخانه کمیته ملی حقوق بشردوستانه، مؤسسه مطالعات و پژوهش های حقوقی شهردانش و انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد، اقدام به برگزاری این مسابقات در کشور ایران نیز نموده است.

نهال موت کورت هانری دونان در سال های اخیر تبدیل به درختی جوان شده است که هر سال شاخ و برگ بیشتری می گیرد. دانشجویان با استعداد و درخشان سال های پیشین، نهال مسابقه موت کورت را با موفقیت ها، تلاش ها و خستگی ناپذیری خود تبدیل به درختی جوان کرده اند. این دوستان خود را عضو خانواده موت کورت ایران می دانند و در کمک به سایر دانشجویان علاقمند جهت یادگیری و داشتن تجربه ای مشترک دریغ ندارند. ضمن تشکر از تلاش ها و مساعدت های آنها در برگزاری هر چه بهتر موت کورت هانری دونان، از شما دانشجویان علاقمند دعوت می شود به خانواده موت کورت بپیوندید.

نهمین دور مسابقه ملی موت کورت یادواره هانری دونان در تابستان سال جاری در تهران برگزار خواهد شد. زمان و مکان دقیق مسابقه متعاقبا به اطلاع شرکت­ کنندگان خواهد رسید. دو تیمی که در دور ملی به مقام قهرمانی و نایب قهرمانی برسند، جهت شرکت در مسابقات منطقه ای هانری دونان در ماه دسامبر به کشور نپال اعزام خواهند شد. در صورتی که تیم های ایرانی جزء چهار تیم برگزیده مسابقات منطقه ای باشند، در اسفند ماه سال ۱۳۹۶ به موت کورت حقوق بین الملل بشردوستانه صلیب سرخ در کشور هنگ کنگ اعزام می شوند.

همچنین تیم های قهرمان و نایب قهرمان دور ملی مسابقات هانری دونان درخواست خود را جهت شرکت در مسابقات جهانی ژان پیکته به کمیته برگزارکننده این مسابقات نیز ارائه خواهند داد و در صورت پذیرش، با حمایت مالی کمیته بین المللی صلیب سرخ در این مسابقات (احتمالاً در اسفند ۹۶ یا فروردین ۹۷) نیز شرکت خواهند کرد. این مسابقات ضمن داشتن اشتراکاتی از حیث شکل و محتوا، از جهت مقررات مسابقات با یکدیگر تفاوت­ هایی نیز دارند.

از دانشجویان حقوق در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که علاقمند به شرکت در نهمین دوره مسابقه ملی شبیه سازی جلسات محاکمه دیوان بین المللی کیفری هستند، دعوت می شود در قالب تیم های سه نفره (ترجیحاً از یک دانشگاه) حداکثر تا تاریخ شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ با تکمیل و ارسال فرم ثبت نام به نشانی ایمیل teh_ihl@icrc.org ثبت نام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کمیته بین المللی صلیب سرخ با شماره ۴-۲۲۶۴۵۸۲۱-۰۲۱ و یا ایمیل teh_ihl@icrc.org تماس حاصل نمایید.

فایل پرسش و پاسخ در خصوص مسابقات موت کورت ۱۳۹۶​ نیز از طریق لینک ذیل قابل دریافت است.

 

مسابقات موت کورت ۱۳۹۶ یادواره هانری دونان _ اردیبهشت ۱۳۹۶
مطالب دیگر رویدادها
نشت علمی «بررسی جرایم جنگی در افغانستان بعد از سال ۲۰۰۱؛ با نگاهی به عملکرد شورای امنیت سازمان ملل متحد» _ اسفند ۱۳۹۶نشست خوانش اسناد بین المللی: «بررسی سند پیش نویس مواد کمیسیون حقوق بین الملل درباره حقوق حاکم بر آبخوان های فرامرزی سال ٢٠٠٨» _ بهمن ۱۳۹۶رویداد سالانه نیلزتاک ایران: «رسیدن به رمز موفقیت در دنیای حقوق» _ بهمن ۱۳۹۶نشست علمی «معرفی، مرور، و بررسی کتب منتشره اهل سنت به زبان فارسی در زمینه حقوق بشر» _ دی ۱۳۹۶نشست «نقد و بررسی کتاب حقوق بین الملل خصوصی» تألیف دکتر محمدجواد شریعت باقری – دی ۱۳۹۶
 

بزرگان حقوق ایران

  • سید مصطفی محقق داماد
  • ابوالفضل قاضی شریعت پناهی
  • محسن محبی
  • هدایت الله فلسفی
  • عباس کریمی
  • حسین سیدی کاشانی
  • محمدرضا ضیایی بیگدلی
  • داود هرمیداس باوند
  • منوچهر موتمنی طباطبایی