مرجع اخبار و اطلاعات حقوقی
info@didad.ir
چهارشنبه 09 دي 1394
کسب مقام های اول و دوم یازدهمین دوره مسابقات موت کورت منطقه ای جنوب شرق آسیا یادواره هانری دونان توسط تیم های ایران

تیم های دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه علامه طباطبایی در یازدهمین دوره مسابقات موت کورت منطقه ای جنوب شرق آسیا یادواره هانری دونان، موفق به کسب مقام های اول و دوم این دوره از مسابقات شدند.

 

تیم دانشگاه شهید بهشتی متشکل از  آقایان توحید شفیع زاده دیزجی، علی اکبر مسعودی لمراسکی و سید محمدعلی عبداللهی با هدایت خانم زهرا اژئر و تیم دانشگاه علامه طباطبایی متشکل از خانم ها مریم آقائی و  نسرین السادات میرآقازاده و آقای فرزاد فلاح با هدایت خانم زهرا مشرف جوادی، دو تیم برتر هفتمین دوره ملی مسابقات موت کورت بودند که به نمایندگی از ایران در این دوره از مسابقات که در ۱ و ۲ دسامبر برابر با ۱۰ و ۱۱ آذر ۱۳۹۴ با همکاری کمیته بین المللی صلیب سرخ و دانشگاه علوم مدیریت لاهور در این دانشگاه برگزار شد، شرکت کردند.

 

شایان ذکر است، آقای عبداللهی از تیم دانشگاه شهید بهشتی به عنوان بهترین موتر از میان تیم های شرکت کننده انتخاب شدند. همچنین در این دوره آقایان دکتر علیرضا ابراهیم گل، دکتر پوریا عسکری و دکتر امیرساعد وکیل به عنوان قاضی، در کنار سایر قضات منطقه، تیم های شرکت کننده را از نظر نحوه ایفای نقش، قدرت استدلال و نیز میزان دانش آنها از حقوق بین المللی بشردوستانه و حقوق بین ­المللی کیفری، قضاوت کردند.

 

گفتنی است تیم های ایران با هشت تیم دیگر از کشورهای بنگلادش، نپال، پاکستان و سری لانکا رقابت کردند. در پایان، تیم های کالج حقوق پاکستان از پاکستان و دانشگاه داکا از بنگلادش پس از دو تیم ایران در مقام های سوم و چهارم قرار گرفتند.

 

 

تیم های ایران در چهاردهمین دوره مسابقات موت کورت آسیا و اقیانوسیه در مورد حقوق بین المللی بشردوستانه که توسط صلیب سرخ هنگ کنگ و کمیته بین ­المللی صلیب سرخ  از تاریخ ۹ تا ۱۲ مارس در هنگ کنگ برگزار می گردد، به نمایندگی از ایران شرکت و با بیست و دو تیم دیگر رقابت خواهند کرد.

 

این پیروزی بزرگ را به جامعه علمی کشور تبریک می­گوییم و برای این عزیزان آرزوی موفقیت در دور بعدی مسابقات در هنگ کنگ را داریم.

مطالب دیگر اخبار
لازم الاجرا شدن موافقتنامه «اقدامات دولت دارای بندر به منظور ممانعت، جلوگیری و حذف ماهیگیری غیرقانونی، گزارش نشده و بی قاعده» _ خرداد ۱۳۹۶۱۲ پرسش کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران خطاب به نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری _ اردیبهشت ۱۳۹۶دوره های آموزشی زبان انگلیسی با تخفیف ویژه برای مخاطبین دیداد _ اردیبهشت ۱۳۹۶ثبت لایحه تفصیلی جمهوری اسلامی ایران علیه ایالات متحده امریکا در دیوان بین المللی دادگستری _ بهمن ۱۳۹۵فراخوان پرسش و پاسخ با دکتر محمد جعفر قنبری جهرمی _ بهمن ۱۳۹۵
 

بزرگان حقوق ایران

  • سید مصطفی محقق داماد
  • ابوالفضل قاضی شریعت پناهی
  • محسن محبی
  • هدایت الله فلسفی
  • عباس کریمی
  • حسین سیدی کاشانی
  • محمدرضا ضیایی بیگدلی
  • داود هرمیداس باوند
  • منوچهر موتمنی طباطبایی