مرجع اخبار و اطلاعات حقوقی
info@didad.ir
شنبه 19 فروردين 1391
عضویت در انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد

 

انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد از جمله نهادهای غیر دولتی می باشد که توسط تعدادی از اساتید طراز اول ایرانی حقوق بین الملل و حقوق بشر که در سطح بین الملل نیز شناخته شده هستند تأسیس شده است و هدف این انجمن از بدو تأسیس تاکنون برگزاری نشست های علمی با محوریت حقوق بین الملل و حقوق بشر بوده که اغلب این جلسات به صورت کاملاً رایگان برگزار شده و از لحاظ کمی و کیفی نیز در سطحی عالی قرار داشته اند. از اینرو فعالیت های بدون چشم داشت انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد که تنها به فکر ارتقاء سطح علمی دانشجویان بوده است جای تقدیر و تشکر دارد ولیکن با توجه به هزینه بر بودن فعالیت های این نهاد غیر دولتی، انجمن برای جبران قسمتی از هزینه ها مجبور به برقراری حق عضویت برای اعضاء شده است که مطمئناً برای اشخاصی که تاکنون از خدمات انجمن استفاده کرده اند، راضی کننده خواهد بود.

 

در ادامه می توانید متن نامۀ هیأت رئیسۀ انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد در این خصوص را مطالعه بفرمایید.

 

اعضای محترم پیوسته، وابسته و دانشجویی انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد

با سلام و احترام،

همان طور که می دانید انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد از بدو تأسیس خود در سال ۱۳۸۰ تا کنون، اقدام به اخذ حق عضویت از اعضای خود ننموده است. این در حالی است که کوچکترین فعالیت علمی برای انجمن دارای هزینه است. انجمن علمی ما هم همچون هر سازمان غیردولتی دیگری، اساساً متکی بر حمایت اعضای آن است که یکی از  اشکال مهم حمایت، پرداخت حق عضویت از سوی آنهاست. زیرا هیچ نهادی صرفاً با داشتن طرحها و برنامه ها، هرچند جالب و بسیار ارزشمند، اما بدون بودجه کافی قادر به اجرای آنها، تحقق اهداف و ادامه حیات خود نخواهد بود.

از این رو، مجمع عمومی اعضای پیوسته انجمن در آخرین جلسه سالانه خود که در ۷ خرداد ۱۳۹۰ برگزار شد، تصمیم گرفت که انجمن از امسال به شرح زیر اقدام به اخذ حق عضویت از اعضای خود نماید:

 

اعضای پیوسته: مبلغ ۶۰۰۰۰ تومان

اعضای وابسته: مبلغ ۳۰۰۰۰ تومان

اعضای دانشجویی: مبلغ ۱۵۰۰۰ تومان

 

از آنجا که اعلام این امر به دلیل تأخیر در راه اندازی پایگاه اینترنتی انجمن به تعویق افتاد، مهلت پرداخت حق عضویت سال ۱۳۹۰ تمدید شده و خواهشمند است آن را تا پایان اردیبهشت ۱۳۹۱ پرداخت نمایید. از سال بعد، آبان ماه برای پرداخت حق عضویت در نظر گرفته شده است و کارتهای عضویت صادره تا آبان ماه سال بعد اعتبار خواهد داشت. بدیهی است پرداخت پس از این تاریخها نیز امکان پذیر خواهد بود، اما پرداخت به موقع، به انجمن امکان برنامه ریزی بهتر بر اساس بودجۀ موجود را خواهد داد.

برای صدور کارت عضویت، درخواست می شود یک قطعه عکس رنگی ۴×۳، فتوکپی شناسنامه و کارت ملی، همراه با فیش بانکی واریز مبلغ حق عضویت به حساب شماره ۶۲۷۲۷۵۷۸ به نام انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد، بانک تجارت، شعبه انقلاب -فلسطین، کد ۱۸۵، یا در صورت پرداخت اینترنی، پرینت تأییدیه مربوط به پرداخت حق عضویت را به دفتر انجمن، واقع در: تهران، خ کریمخان، خ شهید عضدی شمالی (آبان شمالی سابق)، ساختمان دانشگاه علامه طباطبایی، پلاک ۷۳، طبقه دوم، اتاق ۲۰۱ ،    ۸۱۰۳۲۲۰۱ – ۰۲۱ ارسال نمایید.

 

با سپاس از توجه و همکاری شما

 

جمشید ممتاز (رئیس انجمن)

         

فریده شایگان (دبیرکل)

      

محمد رضا ضیایی بیگدلی (خزانه دار)

 

 

مطالب دیگر اخبار
انتخاب دکتر محسن محبی به عنوان عضو افتخاری دیوان داوری بین المللی ICC در پاریس – تیر ۱۳۹۷نظرخواهی و مشورت درباره همایش «مسائل جاری و چالش های فراروی حقوق بین‎الملل بشردوستانه» _ تیر ۱۳۹۷فراخوان مشارکت در انجام طرح های پژوهشی در حوزه حقوق بین الملل آب و محیط زیست _ شهریور ۱۳۹۷دعوتنامه و برنامه همایش «نقش دبیرخانه و دبیرکل در تحقق اهداف منشور ملل متحد» _ اسفند ۱۳۹۶پیوستن مجله حقوقی بین المللی به سامانه بین المللی «نمایه نشریات علمی با ویژگی دسترسی آزاد» _ اسفند ۱۳۹۶
verification

پیشنهاد دیداد

بزرگان حقوق ایران

  • سید مصطفی محقق داماد
  • ابوالفضل قاضی شریعت پناهی
  • محسن محبی
  • هدایت الله فلسفی
  • عباس کریمی
  • حسین سیدی کاشانی
  • محمدرضا ضیایی بیگدلی
  • داود هرمیداس باوند
  • منوچهر موتمنی طباطبایی